wtorek, 18 maja 2021

Dzieci wrócą do szkół. Pozostałe obostrzenia utrzymane

 źródło: pexels/tima-miroshnichenko

Najmłodsi z klas I-III za tydzień wracają do szkół. Taką decyzję podjął rząd po konsultacjach z epidemiologami, kuratorami oświaty i dyrektorami placówek.

Zaraz po feriach, 18 stycznia, uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Zasady edukacji w ścisłym reżimie sanitarnym określono w 7-stronicowym dokumencie. Oprócz zalecanych już wcześniej dezynfekcji i obowiązku zasłaniania nosa i ust, według wytycznych MEiN poszczególne klasy nie będą mogły kontaktować się z pozostałymi grupami. Dodatkowo uczniowie będą mieć stałych nauczycieli, którzy w miarę możliwości nie będą prowadzić zajęć stacjonarnych w innych klasach. Najmłodsi nie powinni również wymieniać się książkami i przyborami szkolnymi między sobą.

Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Po wielu konsultacjach wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych. Są to zalecenia do zrealizowania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki

Więcej o wytycznych, dotyczących powrotu do szkół, można przeczytać na stronie MEiN

Pozostałe restrykcje dotyczące zamknięcia stoków narciarskich, galerii handlowych, hoteli czy siłowni pozostają utrzymane co najmniej do końca stycznia. Minister zdrowia podkreślił, że w wielu europejskich krajach sytuacja epidemiczna uległa pogorszeniu. Także u naszych najbliższych sąsiadów – Czechów i Słowaków, dlatego nadal potrzebny jest hamulec bezpieczeństwa.

restrykcje
źródło: KPRM

Obostrzenia mają obowiązywać do 31 stycznia.

źródło: MEN/IT

Gość w kawiarence

Facebook