czwartek, 19 maja 2022

Dziś mecz Polska – Chorwacja

 laczynaspilka.pl

Reprezentacja Polski w futsalu dzisiejszym meczem z Chorwacją rozpocznie zmagania na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Holandii. W kadrze Biało-Czerwonych znalazł się reprezentant Dremana Opole Komprachcice – Tomasz Lutecki.

Zespół prowadzony przez selekcjonera Błażeja Korczyńskiego czeka trudne zadanie, ale jak on sam zapewnia nikt nie będzie się musiał wstydzić za tę kadrę.

 

- Trzeba pamiętać, że Chorwaci są teraz w pierwszej dziesiątce europejskiego rankingu. To jest drużyna bardzo mocna, dwukrotnie w eliminacjach pokonała Ukrainę, która również jest niebezpieczna. To jest trudny rywal, ale my zrobimy wszystko by wyjść z tej grupy.
Błażej Korczyński dla laczynaspilka.pl

Sztab szkoleniowy poświęcił dużo czasu aby odpowiednio przygotować zespół do turnieju, nawet miejsce zgrupowania przed imprezą nie było przypadkowe. Drużyna trenowała w łódzkiej Atlas Arenie tak aby, w jak największym stopniu odzwierciedlić warunki rozgrywania meczu na dużym obiekcie w Amsterdamie.

– Co do drużyny to na pewno ambicje są bardzo duże, bo mamy bardzo dobrego trenera i całkiem dobrych zawodników, co może napawać optymizmem. Myślę że wyjście z grupy będzie dużym sukcesem jak i krokiem do przodu w porównaniu do poprzedniego EURO.
przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej, Grzegorz Morkis dla laczynaspilka.pl

W tegorocznym EURO po raz pierwszy w historii weźmie udział 16 drużyn, do eliminacji zgłosiło się 50 drużyn narodowych co wskazuje na systematyczny rozwój dyscypliny. Wszystkie mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Oprócz Chorwatów w grupie C znalazły się także zespoły Rosji i Słowacji

Terminarz grupy C:

21.01.: Rosja – Słowacja (17:30)

21.01.: Polska – Chorwacja (20:30)

25.01.: Chorwacja – Rosja (17:30)

25.01.: Polska – Słowacja (20:30)

29.01.: Słowacja – Chorwacja (14:30)

29.01.: Rosja – Polska (14:30)

Mecze Polaków będzie można obejrzeć w TVP Sport.

autor: TM

Facebook