środa, 21 kwietnia 2021

„Dziupla” złodziei samochodów odkryta

 źródło: KWP Opole

Opolscy policjanci wytropili grupę podejrzanych o kradzieże samochodów. Działając ,,na walizkę” młodzi mężczyźni mieli kraść luksusowe auta i sprzedawać je na części. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 30, 28 i 24 lat.

Już we wrześniu ubiegłego roku policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 100 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, których wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich na teren powiatu ząbkowickiego.

Do zatrzymania doszło w stodole przerobionej na warsztat samochodowy. Zasadzka była skuteczna, bo złodzieje wizytą policji byli kompletnie zaskoczeni. Demontowali właśnie skradzionego mercedesa. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponadto elementy nadwozia, części oraz podzespoły z innych pojazdów. Starszy z mężczyzn miał przy sobie marihuanę.

Trzej mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w wieku 30, 28 i 24 lat zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Opolu. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów. Sąd ponadto podjął decyzję, że najstarszy z grupy trafi do aresztu na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zarzutów.

samochody_kradziez1
źródło: KWP Opole
samochody_kradziez
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole

Gość w kawiarence

Facebook