poniedziałek, 21 czerwca 2021

E-planetobus wkrótce w opolskiej podstawówce

 źródło: Centrum Nauki Kopernik

Czym się różnic Księżyc od księżyca? Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka litera z Układem Słonecznym? Na te i inne pytania uczniowie opolskiej PSP nr 30 odpowiedzą już 15 kwietnia, podczas zajęć organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Lekcja e-planetobus przeprowadzona zostanie prosto z planetarium Kopernika w Toruniu. Przy wsparciu edukatorów dzieci poznawać będą gwiazdozbiór widoczny na wiosennym niebie. Samodzielnie przeprowadzą ciekawe doświadczenia, wykorzystując do tego przedmioty codziennego użytku.

Opolska szkoła jest jedną ze 100 placówek, które do tej pory skorzystały z bezpłatnego programu dla szkół – Nauka dla Ciebie, będącego inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W ramach programu dostępne są trzy formuły zdalnych zajęć: e-Planetobus, e-Naukobus i e-Laboratorium. Scenariusze do nich opracowano w oparciu o nowatorskie metody zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone zajęcia angażują uczniów, co pozwala im efektywniej poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Szkoły zainteresowane udziałem w programie mogą wysyłać zgłoszenia do końca roku. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

źródło: CNK/JM

Gość w kawiarence

Facebook