Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Europejska nagroda dla gminy Dąbrowa

 źródło: gmina Dąbrowa/FB

Gmina zdobyła srebrną nagrodę Odnowy Wsi w Europejskim Konkursie ARGE. Dąbrowa jako jedyna reprezentowała Polskę.

Komisję konkursu urzekła w gminie Dąbrowa wypracowana strategia i dobrze obrany kierunek rozwoju, mimo silnego i mocno wpływowego sąsiada – Opola.

Na uwagę zasługuje nie tylko ukierunkowane wsparcie i pomoc udzielania lokalnym podmiotom gospodarczym, ale również szczególna dbałość o ochronę walorów krajobrazowych, przyrody i klimatu przez działania inwestycyjne w zakresie termomodernizacji obiektów i wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, a z drugiej przez zakładanie parków i obszarów zieleni wpisujących się w otaczający krajobraz.
napisali członkowie Komisji Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi w uzasadnieniu nagrody
To ogromna radość, ale także docenienie zaangażowania w tę rywalizację praktycznie całej społeczności. Srebrny laur to też efekt rozwinięcia i realizacji przez gminę motta “Lokalne odpowiedzi na globalne pytania” jakie towarzyszyło tej edycji konkursu. Zdefiniowaliśmy to jako ochronę środowiska, powietrza zasobów wodnych, walkę z depopulacją, starzejącym się społeczeństwem czy wykluczeniami. Członkowie komisji docenili kompleksowe zajęcie się tematem, ale także rozmowy z mieszkańcami i w ogóle sposób w jaki nawzajem się komunikujemy. Mamy kilka kanałów w ramach gminy, którymi trafiamy do mieszkańców, a oni do nas. Obie strony nie mają z tym problemu.
Marcin Oszańca, zastępca wójta gminy Dąbrowa dla radia Doxa

W tegorocznym konkursie brało udział 26 europejskich gmin. Zwycięzcą została gmina Hofheimer z Niemiec. Rozdanie nagród odbędzie się w przyszłym roku w Austrii.

źródło: PAP/DOXA/IT

Gość w kawiarence

Facebook