wtorek, 19 stycznia 2021

Ferie online. Oferta dla dzieci i młodzieży

 źródło: StartupStockPhotos/pixabay

Tegoroczne ferie zimowe stanowią duże wyzwanie dla instytucji oświatowo-kulturalnych organizujących czas najmłodszym. Przez pandemię większość aktywności została przeniesiona do Internetu, ale to z kolei może być też plusem. Dzieci i młodzież mogą korzystać z oferty jaką przygotowały instytucje rozsiane na terenie całego kraju.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza m.in. na zimowe opowieści, kreatywne warsztaty on-line obejmujące gry terenowe, odkrywanie przyrody, techniczne budowanie czy spektakle teatrzyku kukiełkowego.

https://mbp.opole.pl/online-internet/wydarzenia/dla-dzieci/ferie-2021-z-mbp-on-line/

Galeria Sztuki Współczesnej proponuje cykl, w trakcie którego przybliży nam fragmenty książek o sztuce, przeprowadzi ćwiczenia rysunkowe oraz zachęci do nagrania domowych aktywności.

https://galeriaopole.pl/kalendarium-/ 

Opolski Teatr Lalki i Aktora zachęca do wzięcia udziału w filmowym cyklu POCZYTALNIA. Aktorzy przypominają w nim dzieła takich twórców jak Aleksander Fredro oraz aktywnie włączają widzów w zabawy utrwalające zdobytą wiedzę.

https://www.facebook.com/OTLiA/

„Ferie na topie z Muzeum Polskiej Piosenki” to propozycja w trakcie której prezentowane będą sylwetki najpopularniejszych polskich artystów 2020 roku. Dodatkową atrakcją jest też konkurs na stworzenie tekstu piosenki dotyczącej spędzania czasu wolnego bez korzystania z takich urządzeń jak telewizor czy smartfon.

https://www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki/

Warsztaty rysunkowe połączone z poznawaniem podstawowych zwrotów języka niemieckiego oferuje Biblioteka Austriacka w Opolu

https://www.facebook.com/Biblioteka-Austriacka-w-Opolu-200069830055448

Swoją ofertę na ferie zimowe ma też kino „Meduza”. Dla najmłodszych widzów przygotowano dwa pakiety filmowe z dostępem do platformy www.mojeekino.pl. Znajdują się tam takie produkcje jak: „Szybcy i śnieżni”, „Czworo dzieci i coś” czy „Łowcy czarownic”.

http://opolskielamy.pl/lama-movie-czas-ferie/

Także instytucje publiczne włączyły się w organizowanie atrakcyjnej rozrywki na czas ferii. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi zaprasza na „Ferie po królewsku”. To wirtualne spacery oraz zwiedzanie połączone z cyklami tematycznymi takimi jak: „Muzeum oczami dziecka”, „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich” czy czytanie „Królewskich bajek”. Oferta jest dostępna na stronie ministerstwa:

https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-po-krolewsku-online-w-siedmiu-rezydencjach-krolewskich

Blisko 50 instytucji we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprezentuje spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska i audycje. Bazę kulturalną, do kreatywnego spędzania czasu, znajdziemy:

https://www.gov.pl/web/kultura/ferie-z-kultura 

Do rozpoczęcia przygody z programowaniem zachęca strona gov.pl/koduj. Znajdziemy tam bogatą bazę materiałów podpowiadających jak stawiać pierwsze kroki w świecie kodowania. To oferta dla wszystkich grup wiekowych. Akcja umożliwia także zapoznanie się najmłodszych ze światem komputerów poprzez 25 zabaw offline.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/ferie-z-programowaniem

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki zaprasza do uczestnictwa w programie #FerieBezNudy. W kilkunastu blokach tematycznych znaleźć można sekcje związane z tańcem, ze śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć i tworzenia animacji. Ofertę dopełniają ciekawostki ze świata zwierząt, gier komputerowych, planszowych oraz prezentacje sztuki iluzji.

https://www.feriebeznudy.pl/

Zaproszenie od muzeów na wspólne zwiedzanie wystaw, lekcje muzealne, warsztaty, wykłady oraz prezentacje filmowe znajdziemy pod adresem:

http://muzealnictwo.com/2020/12/ferie-z-muzeum-2021/

O aktywną formę spędzania czasu dba także Wojsko Polskie. W trakcie wspólnych ćwiczeń żołnierze-sportowcy wraz z zaproszonymi gośćmi zgłębią tajniki wielu dyscyplin sportowych.

Wojskowe Ferie online

To tylko część propozycji, które można znaleźć w Internecie. Ferie zakończą się 17 stycznia. Warto je dobrze wykorzystać.

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook