Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Festiwal Songwriters 2021 wyjątkowo kameralny!

 plakat Opo Festival

Zamiast jubileuszowej edycji, już dziś rozpoczyna się Opole Songwriters Festiwal nr 9,5! W klubokawiarni OPO wysłuchamy berlińskich artystów i polskich debiutantów, autorskie DJ-sety i spotkamy się z osobistościami sceny alternatywnej.

Nie przepadamy za jubileuszami i tak jak Wy nie możemy się doczekać końca pandemii, dlatego zamiast jubileuszowej, dziesiątej edycji Opole Songwriters Festival w tym roku zapraszamy Was na edycję numer dziewięć i pół, która odbędzie się pod nazwą OPO Festival w wyjątkowym dla nas miejscu - klubokawiarni społecznej OPO 
Roman Szczepanek dyrektor artystyczny festiwalu oraz prezes Stowarzyszenia Kulturalne Opole

W trakcie weekendu 17 i 18 września będzie można posłuchać:

17 września:
21:00 MR SILLA (ICE)
21:30 JAE TYLER (US)

18 września:
21:00 FRANZ EGAL (PL)
21:30 EWA SAD (PL)
22:30 JANUSZ JURGA (PL)

JAE TYLER – to pochodzący z Kansas, ale od lat mieszkający w Berlinie, twórca przygnębiająco rozrywkowego popu. Czerpiąc inspiracje zarówno z klasyki lat 80-tych i 90-tych, jak i kultury amerykańskich rednecków, Jae Tayler wyciąga z najgorszych wzorców wszystko co najlepsze. Jego koncerty to niecodzienne show, pełne zaskakujących zwrotów akcji.

MR. SILLA (Sigurlaug Gísladóttir) – to jedna z najciekawszych przedstawicielek islandzkiego popu. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z zespołu múm. Solowo zadebiutowała dopiero w 2015 roku albumem zatytułowanym „Mr. Silla”. Płyta zebrała świetne recenzje zarówno w Islandii jak i poza nią.

EWA SAD – możecie ją kojarzyć z opolskiego plastyczniaka, gościła też w zeszłym roku ze swoją wystawą Letting Go w Galerii Sztuki Współczesnej. Dawna wokalistka i basistka zespołu Sorja Morja obecnie tworzy solowo, a jej muzyka to nieoczywista mieszanka gatunkowa z wciągającymi i bogatymi w warstwę znaczeniową tekstami.

FRANZ EGAL – to szczeciński piosenkarz z Warszawy, wychowanek Szkoły Polonia Disco. Jego melodyjne, słodko-gorzkie piosenki są bardzo osobiste, a w swoich tekstach często stara się uporać z własnymi lękami i eksploruje męską wrażliwość.

JANUSZ JURGA – to przedstawiciel jedynego w swoim rodzaju nurtu forest techno, który łączy transowe dźwięki natury i ambientowe kolaże z miarowymi bitami. W tym roku wydał swoje kolejne dzieło studyjne „IST”.

Drugi weekend OPO Festival odbędzie się 1-2 października 2021 r. Lista występujących artystów zostanie ogłoszona wkrótce. Wszystkie koncerty odbywają się w klubokawiarnia społecznej OPO przy ul. Krakowskiej 32.

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook