piątek, 15 stycznia 2021

Firmy otrzymały przelewy z ZUS. To wsparcie postojowe

 źródło: pexels-andrea-piacquadio

Prawie 50 mln zł trafiło na konta przedsiębiorców w ramach pierwszej transzy świadczeń postojowych z Tarczy Antykryzysowej 6.0. Za kilka dni zapadną decyzje o zwolnieniu z opłacania składek za listopad ubiegłego roku.

ZUS informuje, że zrealizował już 23,6 tysiące wypłat z tytułu świadczeń postojowych na kwotę 48,6 mln złotych. Pieniądze trafiły już na rachunki bankowe przedsiębiorców prowadzących hotele, organizatorów turystyki czy zajmujących się obiektami sportowymi.

Zgodnie z wytycznymi tarczy branżowej 6.0, przedsiębiorcy z branży hotelarskiej, organizatorzy turystyki i prowadzący obiekty sportowe mogą otrzymać dodatkowe postojowe nawet trzy razy. Warunkiem pierwszej wypłaty jest spadek przychodu o co najmniej 75 % wobec tego samego miesiąca rok wcześniej. Za kilka dni pierwsi przedsiębiorcy mają być także zwolnieni z opłacenia składek za listopad 2020 r. Płatnicy, którzy mają założone konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, będą mogli to dostrzec już za kilka dni w saldzie konta.

Wszystkie wnioski o świadczenia postojowe i zwolnienia ze składek należy składać elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.zus.pl.

źródło: ZUS

Gość w kawiarence

Facebook