poniedziałek, 8 marca 2021

Flagi UE na ulicach Opola. To kolejna akcja samorządów

 źródło: pixabay

Już jutro w Brukseli kolejna tura budżetowych negocjacji. W związku z tym, przez 3 najbliższe dni na budynkach Urzędu Miasta, placu Wolności i w Rynku będą wywieszone flagi UE. To kolejna akcja Opola przypominająca o wartości europejskiej wspólnoty.

Oprócz flag na ulicach i hymnu UE z wieży ratuszowej, w autobusach komunikacji miejskiej pojawią się specjalne plakaty przypominające mieszkańcom o inwestycjach zrealizowanych z funduszy europejskich. Tym samym Opole włącza się w kolejny protest samorządów przeciwko polskiemu i węgierskiemu weto unijnego budżetu.

Arkadiusz Wiśniewski złożył swój podpis pod listem skierowanym do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej, w którym przedstawiciele polskich i węgierskich samorządów wyrażają niezadowolenie wobec działań rządów. Proponują też utworzenie Funduszu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Korzyści płynące z członkostwa Polski w UE, podkreślają też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Andrzej Buła zaapelował do rządzących o rozsądek i podkreślił, że przez przeszło 15 lat dofinansowanie unijne w regionie wyniosło ponad 14 miliardów złotych.

Kompromisu z Unią Europejską chcą też przedstawiciele Porozumienia. Jarosław Gowin, w kwestii negocjacji budżetowych i mechanizmu praworządności, udzielił poparcia premierowi.

Weto to ostateczna ostateczność. (...) To porozumienie umożliwi nam wszystkim, nie tylko przedsiębiorcom, nie tylko samorządowcom, ale każdej polskiej rodzinie korzystanie z ogromnych funduszy.
Jarosław Gowin, wicepremier

Szczyt Rady Europejskiej i kolejna tura negocjacji budżetowych odbędzie się 10 i 11 grudnia w Brukseli.

Gość w kawiarence

Facebook