Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Fotoklub Opole zaprasza na wernisaż pt. „Takie jest opolskie. Paczków 2022”, który odbędzie się 2 sierpnia w WBP w Opolu

Wystawa WBP Materiały Fotoklubu Opole

Takie jest Opolskie. Paczków 2022″ to poplenerowy wernisaż wystawy fotograficznej organizowany przez Fotoklub Opole przy Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 2 sierpnia o 18:00 w Galerii WuBePe przy ulicy Piastowskiej 20 w Opolu. Prace będzie można zobaczyć do 26 sierpnia.

Takie jest Opolskie to cykl plenerów fotograficznych służący promowaniu Śląska Opolskiego. W każdym roku odwiedzamy inną miejscowość, atrakcyjną dla grupy fotografów i krajoznawców, która staje się miejscem spotkań z ludźmi, tradycjami, zabytkami. Ta wystawa przedstawia Paczków i jego okolice jako interesującą przestrzeń zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym. Celem pleneru i wystawy jest zaprezentowanie indywidualnego spojrzenia fotografów na region jako społeczno-kulturową przestrzeń, która jest nie tylko przestrzenią pamięci historycznej, ale także miejscem współczesnego życia społeczności miast i wsi. I co istotne – poszukiwaniem więzi człowieka z regionem.
Roman Hlawacz, Fotoklub Opole

Autorami prac, które będą prezentowane na wystawie są: Jacek Baranowski, Paweł Hęciak, Roman Hlawacz, Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, Mirosław Mokrzycki, Marcin Podolan i Jerzy Tomczak.

Oto kilka przykładów zdjęć:

Paczków, Fotoklub Opole
fot. Roman Hlawacz
Paczków, Fotoklub Opole
fot. Marcin Mokrzycki
Paczków, Fotoklub Opole
fot. Marcin Podolan
Paczków, Fotoklub Opole
fot. Jerzy Tomczak
Paczków, Fotoklub Opole
fot. Jolanta Smerkowska-Mokrzycka
Paczków, Fotoklub Opole
fot. Jacek Baranowski
Pawel_Heciak
fot. Paweł Hęciak

Plakat wydarzenia:

plakat
Źródło: Materiał organizatora

Źródło: Fotoklub Opole
ŁK

Zaproszenie do kawiarni

Baner San Sebastian

Odwiedź San Sebastian, kameralną kawiarnię w centrum Opola. Spróbuj naszej kawy, ciast i przepysznych lodów rzemieślniczych!

Facebook