Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy potrzebuje wsparcia

 źródło: mat. fundacji

Chodzi o pomoc finansową w celu dokończenia dwóch międzynarodowych filmów dokumentalnych – „Od pomówienia do spalenia” i „Niewymazana historia”.

Opolska Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy działa od 2019 roku. Tworzy filmy dokumentalne, historyczne, o mało znanych postaciach, wydarzeniach z ostatnich stuleci – z pogranicza polsko-czeskiego, relacji polsko-węgierskich, dot. polskiego wychodźstwa (do Brazylii i Teksasu) oraz szereg działań edukacyjnych. Przy swoich produkcjach fundacja współpracuje z uznanymi historykami, antropologami, bohemistami, a także z kulturoznawcami, publicystami, tłumaczami i licznymi mediami.

Aktualnie trwają pracę nad filmem o historii polsko-czeskiego pogranicza „Od pomówienia do spalenia” oraz o niesamowitej historii życia pół Polaka, pół Węgra Janosa Esterhazego „Niewymazana historia” i to właśnie na ich dokończenie potrzebnych jest 13 tysięcy złotych.

Twórcy chcą m.in. opracować atrakcyjne animacje z archiwalnych rycin, dogrywać sceny fabularyzowane i ze wszystkich zebranych materiałów filmowych przygotować cykl ciekawych filmików edukacyjnych – dostępnych bezpłatnie.

Każdy kto chce wesprzeć fundację może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na portalu zrzutka.pl

Co warto podkreślić, już dziś o 18:00 w kinie Diana w Prudniku będzie można, zupełnie za darmo, obejrzeć najnowszy film dokumentalny stworzony przez fundację „Sanitariuszka”. To opowieść o Walerii Nabzdykowej, sanitariuszce i działaczce śląskiej. Autorką produkcji jest Janina Hajduk-Nijakowska.

autor: IT

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook