poniedziałek, 21 czerwca 2021

Funkcjonariusze wsparli opolskie schronisko dla zwierząt

 źródło: KWP Opole

Policjanci zorganizowali zbiórkę karmy i innych darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Z uwagi na trwającą pandemię placówka boryka się ze sporymi problemami.

Podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu znaleźli się w trudnej sytuacji. Z pomocą ruszyli im policjanci i pracownicy cywilni Wydziału Prezydialnego i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Do charytatywnej akcji szybko włączyli się pracownicy całej komendy.

Mundurowi ustalili, że najbardziej potrzebna jest mokra karma dla psów i kotów, zwłaszcza tych najmłodszych. Przydadzą się też koce, prześcieradła, poszwy i kołdry bez pierza. Odzew wśród policjantów był duży, dlatego szybko przekazano zebrane dary podopiecznym schroniska. Potrzeb niestety nadal jest sporo, dlatego mundurowi zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do wspierania schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Szczegółowe dane na temat potrzebnych artykułów znajdują się na stronie Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.

kotek w schronisku
źródło: KWP Opole
karma dla zwierząt
źródło: KWP Opole
piesek w schronisku
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole/GP

Gość w kawiarence

Facebook