niedziela, 16 stycznia 2022

Gdzie będzie kręcony „Behawiorysta”? Szykują się utrudnienia w ruchu

serial źródło: UM w Opolu

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu od 15 do 19 maja będą realizowane zdjęcia do nowego serialu na bazie kryminału Remigiusza Mroza. W związku ze zdjęciami kierowcy i pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Już w najbliższą sobotę 15 maja będzie zamknięta ulica Piastowska (wjazd i wyjazd z Pasieki będzie poprowadzony ulicą Księcia Jana Dobrego. Samochody jadące do i z Zaodrza będą kierowane przez ulicę Katedralną).

sobota_organizacja_ruchu
źródło: MZD Opole

Ponadto czasowo będzie wstrzymany ruch w okolicach Wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, Małego Rynku, Placu Kopernika, ul. Sempołowskiej i na Żeromskiego przy Solarisie. Od 19:00 będzie także zamknięta ulica Minorytów.

W niedzielę 16 maja nadal będzie zamknięta ulica Piastowska oraz ulica Minorytów pomiędzy placem Wolności a ulicą Zamkową.

sobota organizacja ruchu
źródło: MZD Opole

Utrudnienia będą też na Placu Daszyńskiego pomiędzy ulicą Damrota a Kościuszki. Ponadto zaplanowano czasowe wstrzymanie ruchu w okolicach Wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, placu Wolności oraz na Obwodnicy Czarnowąsów i Damrota.

niedziela_zamknięty plac
źródło: MZD Opole

W poniedziałek 17 maja zamknięta będzie obwodnica Czarnowąsów na odcinku od ronda przy Obwodnicy Północnej do ronda przy ulicy Jana III Sobieskiego. Objazd zostanie poprowadzony przez Wróblin ulicą Sobieskiego. Oprócz tego będą czasowe zatrzymania ruchu na ulicy Sempołowskiej i Żeromskiego przy Solarisie.

 

Poniedziałek_obwodnica
źródło: MZD Opole

We wtorek 18 maja wyłączone będą miejsca parkingowe przy Filharmonii Opolskiej od strony ulicy Żwirki i Wigury.

W środę 19 maja przewiduje się utrudnienia i czasowe wstrzymanie ruchu na ulicy Kościuszki.

W związku ze zdjęciami do „Behawiorysty” wystąpią też zmiany w kursowaniu autobusów miejskich. Przez zamknięcie ul. Piastowskiej 15 i 16 maja przez całe dnie będą występować utrudnienia w funkcjonowaniu niektórych linii komunikacji miejskiej. Z obsługi zostaną wyłączone następujące przystanki: „Piastowska”, „Piastowska – Korfantego”, „Spychalskiego” (kier. Zaodrze), „1 Maja – Dworzec Główny” dla linii nr 5, 9, 13, 15 i 25. Kursy linii nocnych pozostają bez zmian. Podróżni muszą więc nastawić się na dłuższą jazdę objazdami i regularnie sprawdzać aktualizacje dotyczące tras.

kursowanie_autobusów
źródło: MZD w Opolu
autobusy2 grafika
źródło: MZD w Opolu

Nad bezpieczeństwem i ruchem drogowym w okolicach planów zdjęciowych będzie czuwać policja, straż miejska oraz ochrona. Dojazdy i dojścia do posesji lub instytucji będą możliwe poza momentami, w których realizowane będą poszczególne ujęcia.

źródło: MZD Opole/IT

Facebook