czwartek, 23 września 2021

Gdzie wybrać się na wypoczynek? Jeziora Turawskie czekają

 autor: IT

Niespełna 30 min jazdy od Opola znajduje się bogata w jeziora i lasy Turawa. To miejsce szczyci się nietuzinkową fauną i florą, co w połączeniu z faktem, że jest to najcieplejszy obszar Polski – tutejsze jeziora są jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez mieszkańców Opolszczyzny.

Ta leżąca 15 kilometrów od Opola miejscowość ma w sobie urok pozwalający przykuć uwagę i skłonić do wypoczynku nawet najbardziej zatwardziałego sceptyka bezcelowego wylegiwania się na piaszczystej plaży skąpanej w opolskim słońcu.

Odpoczywać można również w żaglówce, rowerze wodnym, kajaku – co kto woli. Któż nie lubi poleżeć i relaksować się wsłuchując się w uderzające o jacht tafle wody. Można też chwycić za wędkę i oddać się przygodzie z połowem sandacza, którego jest tu aż nadto. Nie chcesz leżeć, a wędkarstwo to nie twoja bajka? Co powiesz na kite-surfing?

jezioro_turawskie
autor: IT

Kontakt z naturą, którego doświadczysz tutaj na każdym kroku, nie byłby tak wymowny gdyby nie fakt, że do Turawy bez problemu można dojechać na rowerze. Najpopularniejszą trasą jest ta mająca swój początek w Opolu przebiegająca przez Zbicko i Niwki. Gdyby jakimś trafem twój jednoślad nie dawałby ci wystarczającej satysfakcji z chłonięcia otaczającego cię świata, zawsze można pospacerować po jednym z deptaków, na przykład tym otaczającym Jezioro Średnie.

Turawa nie byłaby Turawą, gdyby nie otaczające zewsząd jezioro domki do wynajęcia, restauracje, pola namiotowe, ośrodki wypoczynkowe, sale konferencyjne czy różnego rodzaju atrakcje w postaci przygotowanego terenu do paintball’a, mega piłkarzyki lub przeciąganie samochodu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a „zwykły” wyjazd nad jezioro może okazać się przygodą wspominaną przez lata.

jezioro_turawskie
autor: IT
autor: PS

Zaproszenie do kawiarni

Baner San Sebastian

Odwiedź San Sebastian, kameralną kawiarnię w centrum Opola. Spróbuj naszej kawy, ciast i przepysznych lodów rzemieślniczych!

Gość w kawiarence

Facebook