piątek, 19 kwietnia 2024

Halowe Mistrzostwa Polski. Trzy medale dla Opola!

W zakończonych w niedzielę 65. Halowych Mistrzostwach Polski PZLA reprezentanci naszego regionu zdobyli trzy medale. Złoto, srebro i brąz dały AZS KU Politechnice Opolskiej 8 miejsce w klasyfikacji medalowej klubów i 11. pozycję wśród regionów.

Najcenniejszy krążek wywalczyła pochodząca z Izraela Naama Bernstein. Z wynikiem 4,10 m udowodniła swoje pierwszeństwo w „tyczce” w naszym kraju. Dominator na krajowym podwórku w chodzie na 5000 m, zdobywca 6 złotych w poprzednich edycjach imprezy, Dawid Tomala tym razem musiał uznać wyższość Rafała Augustyna. Opolanin przegrał dość wyraźnie, a jego strata do mielczanina wyniosła 14 s. Brąz w konkurencji siedmioboju przypadł Jackowi Chochorowskiemu, który pokazał się z dobrej strony w skoku w dal oraz pchnięciu kulą zajmując w tych dyscyplinach drugie miejsca.