poniedziałek, 29 maja 2023

Hospicjum Betania w potrzebie. Trwa internetowa zbiórka

 źródło: Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie/ Facebook

Brak koncertów, festynów i innych charytatywnych akcji z puszkami. Do tego mniejsza liczba sponsorów. To wszystko sprawiło, że budżet hospicjum „Betania” wisi na włosku. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc finansowa na środki higieny czy maseczki. Zbiórka trwa w Internecie.

Najbardziej potrzebne są rękawiczki w rozmiarach M i L, maseczki, płyny do dezynfekcji, kremy do rąk, pampersy dla dorosłych czy środki czystości. Pandemia wstrzymała też remont dyżurki pielęgniarek, dlatego przydałyby się farby do wnętrz, które pomogą odświeżyć pomieszczenie.

„Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc, która płynie w naszą stronę. Nie jesteśmy placówką samorządową, w związku z powyższym brak jest także dofinansowania ze strony jednostek samorządu terytorialnego. To dzięki prywatnym darczyńcom, Państwa darowiznom finansowym i rzeczowym działamy i możemy nadal pomagać naszym pacjentom i ich rodzinom. Serdecznie dziękujemy naszemu personelowi, który ofiarnie i z poświeceniem pracuje w hospicjum stacjonarnym i domowym.”

Centrum Opieki Paliatywnej "Betania"

Zbiórkę w internecie utworzyli sami wolontariusze. Można ją znaleźć TUTAJ.

autor: IT

Facebook