Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Hybrydowe radiowozy w opolskiej Policji

 źródło: Opolska Policja

Podczas konferencji prasowej na parkingu przed Komendą Wojewódzką mundurowi pochwalili się ośmioma hybrydowymi radiowozami. Łącznie opolscy policjanci mają już 11 takich pojazdów. To inwestycja w zmniejszenie emisji CO2.

Zakup hybrydowych samochodów dla funkcjonariuszy został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Jak podkreślił Prezes WFOŚiGW Maciej Stefański, pomysł pojawił się już dawno temu i dziś doczekał się szczęśliwej realizacji.

Inspektor Rafał Stanisławski – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu dodał, że możliwość wykorzystania ekologicznych napędów zmniejsza zużycie paliwa, ale też dzięki modernizacji floty zwiększa sprawność działania i komfort pracy policjantów.

Nowe pojazdy marki Suzuki Swace zastąpią wysłużone policyjne pojazdy. Koszt 8 nowoczesnych radiowozów to 900 000 zł. Trafią one do funkcjonariuszy z Brzegu, Strzelec Opolskich, Krapkowic, Nysy, Głubczyc i Kędzierzyna-Koźla. Dwie sztuki pozostaną w Opolu, aby usprawnić pracę policjantów w stolicy regionu.

źródło: Opolska Policja/GP

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook