czwartek, 23 września 2021

II Opolski Rajd Rowerowy już 19 września!

 źródło: UM Opola

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu władze Opola zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w II Opolskim Rajdzie Rowerowym. Impreza odbędzie się w niedzielę 19 września od godziny 11:00 do 16:00.

Opolanie przejadą po raz drugi ulicami miasta, zaczynając od kładki pieszo rowerowej im. Joachima Halupczoka w stronę ulicy Krapkowickiej. Następnie trasa rajdu prowadzić będzie ulicą Stanisława Spychalskiego w stronę centrum. Rowerzyści skierują się dalej kolejno ulicami: Katedralną, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimską, Duboisa, Targową, Damrota, Krakowską, Korfantego, Piastowską oraz ponownie Spychalskiego i Krapkowicką.

Na czas przejazdu peletonu ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodowego. Wydarzenie ma promować ideę transportu ekologicznego i przyjaznego dla środowiska. Dodatkowo to okazja do aktywności sportowej i integracji dla mieszkańców. Po przejechaniu pętli przez miłośników dwóch kółek planowany jest piknik w parku 800-lecia.

Na fanów kolarstwa czekać będą festynowe atrakcje takie jak: strefa sportowo-rekreacyjna, animacje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna i konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. rośliny, a dla rowerzystów darmowe kominy oraz kiełbaski dla regeneracji sił. Piknik zakończy się o godzinie 16:00.

plakat_Rajd
plakat wydarzenia

Gość w kawiarence

Facebook