Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Jak wyglądają prace na opolskim odcinku autostrady A4?

 źródło: GDDKiA

Marzeniem wszystkich kierowców jest jak najszybsze zakończenie remontów. Ten na odcinku A4 w okolicach Góry św. Anny rozpoczął się w połowie sierpnia. Czy uda się go zakończyć w terminie?

Drogowcy pracują obecnie na jezdni południowej w kierunku Katowic na odcinku o długości 8,2 km. W remoncie jest także węzeł Kędzierzyn-Koźle, przez co korzystanie z niego jest niemożliwe. Objazdy wyznaczono Drogą Krajową nr 88, DK 94 oraz DW 426.

Na pierwszym etapie remontowanej A4 od Góry św. Anny do węzła Kędzierzyn-Koźle ruch odbywa się w obu kierunkach jezdnią północną. Kierowcy mają do dyspozycji dwa, ewentualnie miejscami trzy pasy ruchu. Na całej szerokości jezdni południowej oraz na węźle Kędzierzyn-Koźle zakończono już frezowanie asfaltu i obecnie trwa układanie ścieków monolitycznych oraz warstwy wiążącej.

Remont ma poprawić jakość korzystania z drogi, po blisko 20 latach eksploatacji. Po jego ukończeniu wzrośnie poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy korzystających z autostrady podróżnych. Pojawiające się coraz częściej uszkodzenia wymagały ciągłych napraw, dlatego zdecydowano się na kompleksową wymianę warstwy ścieralnej, wiążącej a w niektórych miejscach i podbudowy.

Remont całego odcinka potrwa do III kwartału 2022 roku z wyłączeniem okresu od 15 grudnia do 15 marca. Całość prac podzielono na 5 etapów, z których każdy potrwa dwa miesiące. Wyremontowany zostanie również węzeł Strzelce Opolskie. Jezdnia w kierunku Wrocławia zostanie wyremontowana na odcinku ok. 21,1 km, natomiast w kierunku Katowic na około 17 kilometrach. Wykonawca robót wymieni system odwodnienia drogi oraz obiekty mostowe. Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostaną bariery linowe, a znaki poziome na nowej jezdni zostaną wykonane w technologii grubowarstwowej.

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożną jazdę na remontowanym odcinku, zastosowanie się do ograniczenia prędkości do 80 km/h oraz zakazu wyprzedzania.

dron_a4
źródło: remontautostradya4.com
remont_a4
źródło: GDDKiA Opole
remont_a4
źródło: GDDKiA Opole
remont_a4
źródło: GDDKiA Opole
źródło: GDDKiA Opole

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook