poniedziałek, 21 czerwca 2021

Jedna karta – wiele możliwości. Zniżki w 4 miastach

 źródło: TRIPPASS.PL

27 maja dla wielu mieszkańców może stać się ważną datą. Dziś do użytku lokalnej społeczności wchodzi karta turystyczna TripPass. Dzięki niej można uzyskać zniżki do parków rozrywki, obiektów kultury czy restauracji. Co istotne koszt TripPass to jedyne 5 zł, a korzyści można czerpać przez cały rok.

Karta została wprowadzona na zasadzie umowy partnerskiej czterech miast. Są wśród nich Opole, Lublin, Giżycko oraz Gdańsk. To narzędzie, które pozwoli lokalnym firmom i instytucjom na wypromowanie swojej oferty, a turystom zapewni tańszy dostęp do atrakcyjnych miejsc w Polsce.

Po ostatnim półroczu zupełnego zahamowania branży turystycznej w kraju chcemy wzbudzić wśród turystów pozytywny impuls do bezpiecznego podróżowania. Ostatni rok wyraźnie pokazał, że wspólne działania przynoszą dobre efekty, tworzymy więc wspólną ofertę, dzięki której turyści krajowi i zagraniczni będą mogli odkrywać polskie miasta.
Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina

Okres pandemii zatrzymał wielu z nas w swoich domach na długo. Przyniósł też spore straty przedsiębiorcom. Dlatego twórcy projektu liczą na pozytywny efekt synergii swoich sił. Zwiedzający mogą zaś łatwiej zaplanować wakacyjne wojaże.

Przybywający do Opola turyści dzięki wprowadzeniu TripPass mogą skorzystać z ulgi na bilety do multimedialnego Muzeum Polskiej Piosenki w aż 60%. Połowę ceny zapłacą też Ci, którzy chcą odwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej, Zamek Górny czy Wieżę Piastowską. Do Galerii Sztuki Współczesnej posiadacze karty wejdą natomiast za darmo.

Bilety ulgowe, dzięki karcie obowiązują również w Muzeum Śląska Opolskiego. Chętni do odwiedzenia opolskiego zoo mogą liczyć, podobnie jak w przypadku Juraparku w Krasiejowie i Zamku w Mosznej, na 10% rabat.

Miłośnicy Mazur mogą dzięki projektowi skorzystać z ulgi na wejście do twierdzy Boyen w Giżycku i pooglądać okolicę z wysokości chmur dzięki 10% zniżce na lot motolotnią. Fani dobrego filmu mogą też udać się do kina Nowa Fala i skorzystać z biletów ulgowych.

Dzięki udziałowi w projekcie możemy również za darmo zwiedzić trzy gdańskie muzea: Narodowe Muzeum Morskie, Dom Uphagena oraz Piwnice Romańską. Natomiast 20% zniżki oferują posiadaczom karty gdański stadion, Europejskie Centrum Solidarności czy restauracja Cała Naprzód.

Zdecydowanie najbogatszą ofertę przygotowali włodarze Lublina. Tam szczęśliwi posiadacze karty TripPass mogą skorzystać z ulgi w aż 25 miejscach. Bez biletu zwiedzić można Centrum Historii Sportu, zaś 30% zniżki oferuje Przewodnik Inspiracji za spacer po Lubelskiej Starówce. Wśród zniżek dla posiadaczy karty w Lublinie można też znaleźć ofertę hotelową i księgarnie.

Jak podkreślają pomysłodawcy, projekt jest rozwojowy i niewykluczone, że wkrótce obejmie on kolejne miasta i podmioty. Karta obowiązuje przez 365 dni. Mieszkańcy mogą zamówić ją poprzez formularz on-line z dostawą do domu lub też zakupić osobiście w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim rynku w cenie 5 zł.

TripPass - nowa jakość w turystyce
autor: GP

Gość w kawiarence

Facebook