Jest zgoda na półkolonie dla najmłodszych
źródło: Pixabay
To będą niespotkane ferie zimowe. Dzieci ze wszystkich regionów spędzą je w tym samym terminie i głównie w domach. MEN zgodził się jednak na półkolonie.
Zaraz po przerwie świątecznej rozpoczną się ferie zimowe. W związku z pandemią koronawirusa, wszystkie dzieci spędzą je w tym samym czasie – od 4 do 17 stycznia. Nie będzie tradycyjnego podziału na regiony, ponieważ wszystkie wyjazdy na zimowiska są odwołane. Rząd zaleca by przerwę międzysemestralną uczniowie spędzili w domach.
Ministerstwo Edukacji i Nauki zgodziło się jednak na półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Mogą je zorganizować szkoły i placówki oświatowe. Zajęcia bedą się odbywać w świetlicach szkolnych lub innych przystosowanych pomieszczeniach, w maksymalnie 12-osobowych grupach.
Zajęcia będą mogły przygotować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, a także organizacje pozarządowe. Taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN – wypoczynek.men.gov.pl
Szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa są jeszcze w przygotowaniu. Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny podadzą je w najbliższych tygodniach.
źródło: MEN/IT
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki
