środa, 6 lipca 2022

Już dzisiaj o 20 odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Opola

 fot. ŁK

Na ulice Opola po pandemicznej przerwie powraca Akademicka Droga Krzyżowa organizowana przez opolskie duszpasterstwa akademickie DA Xaverianum, DA Ressurexit i Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu. Początek nabożeństwa odbędzie się dzisiaj (6 kwietnia) o godzinie 20:00 na placu przy kościele ojców jezuitów. Co roku to nabożeństwo gromadzi sporą grupę opolan, chcących razem w ten sposób przeżywać okres Wielkiego Postu.

Jest to wydarzenie organizowane przez nasze opolskie Duszpasterstwa Akademickie Xaverianum i Resurrexit. Skierowana jest głównie do studentów, ale również absolwentów, wykładowców, profesorów. Rozważania przygotowują studenci z obu duszpasterstw.
Hanna Plota, DA Xaverianum
Akademicka Droga Krzyżowa, DA Xaverianum, DAR Opole
fot. ŁK
Każdą stację będzie prowadził jeden student, który będzie mówił o swoim doświadczeniu tej stacji, doświadczeniu spotkania z Panem Jezusem. Razem z nami będą klerycy z seminarium, którzy będą prowadzić śpiew.
Agata Gorszanów, DA Resurrexit
Akademicka Droga Krzyżowa, DA Xaverianum, DAR Opole
fot. ŁK

Trasa Akademickiej Drogi Krzyżowej tradycyjnie zaczyna się pod kościołem oo. jezuitów, następnie kieruje się z ulicy ks. Józefa Czaplaka w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, podążając dalej w kierunku szpitala wojewódzkiego, aby następnie skręcić na tereny kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Nabożeństwo drogi Krzyżowej kończy swój przebieg ponownie przy kościele jezuitów.

Źródło: Radio DOXA/ Maria Plota/ ŁK

Facebook