środa, 6 lipca 2022

Już w czerwcu jubileuszowy Festiwal Książki w Opolu

 plakat wydarzenia

W weekend od 11 do 13 czerwca w stolicy regionu będą królowały książki. Na ulicach spotkamy znanych i uwielbianych autorów, a podczas spotkań na Placu Wolności także zaopatrzyć w nowe lektury naszą domową biblioteczkę.

Tym razem do Opola przyjedzie 60 wystawców i ponad 20 wspaniałych mistrzów pióra. W istne Miasteczko Literackie, na 3 dni, zmieni się Placu Wolności w Opolu. Książkowe mole mogą zatem przygotować się na solidną dawkę atrakcji w następujących godzinach:

  • 11.06 – od 11:00 do 20:00;
  • 12.06 – od 10:30 do 20:30;
  • 13.06 – od 11:00 do 20:00.

 

Festiwal organizowany jest od 2016 roku i przez pandemię jego jubileusz musiał zostać opóźniony o rok. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się ok. 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

W tym roku na festiwalu pojawi się wiele znanych nazwisk, m.in. Remigiusz Mróz, Joanna Bator, Vincenty V. Severski, Katarzyna Nosowska, Wojciech Jagielski czy Andrzej Stasiuk. Nie zabraknie również Tomasza Kammela, prof. Stanisława Niciei, Marka Niedźwieckiego i wielu wielu innych.

Dla najmłodszych proponujemy spotkanie z Anitą Głowińską. To autorka książki „Kicia Kocia”. Przyjedzie do nas również animatorka z Wydawnictwa Media Rodzina. Zabawy, które zaproponowała na poprzednim festiwalu, wzbudzały ogromne emocje i zainteresowanie u dzieci.
Elżbieta Kampa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Ze względów bezpieczeństwa w tym roku zabraknie wydarzeń współtowarzyszących – warsztatów i koncertów.

źródło: opole.pl/OM

Facebook