Kampania Movember ma podnieść wśród mężczyzn świadomość jak istotne są regularne badania, które z kolei pozwalają na szybsze wykrycie raka jąder lub prostaty.
Od 2 listopada na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą mogą się umawiać się wszystkie osoby pełnoletnie. Trzecia dawka przysługuje tym, u których od przyjęcia pełnego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.
Nasi południowi sąsiedzi w nocy z 24 na 25 października wprowadzili nowe przepisy wobec przyjezdnych z Polski, Cypru i Holandii. Te trzy kraje są traktowane przez Czechów jako państwa o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego.
Mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19 pojawią się pod kościołami m. in. w Lubrzy, Głogówku, Kędzierzynie-Koźlu czy Oleśnie. Łącznie szczepionkobusy pojawią się w 16 miejscach Opolszczyzny.
16 i 17 października w Talentowni przy ulicy Barlickiego 13 będzie można skonsultować się z wieloma specjalistami medycyny tradycyjnej i niekonwencjonalnej.
9 października na pl. Kopernika odbędzie się pierwszy piknik „Opole miastem zdrowych serc”. Od 11.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad specjalistów z dziedziny chirurgii naczyniowej, kardiologii, dietetyki czy neurologii.
Podczas ostatniego posiedzenia zarząd województwa podjął decyzję o dodatkowym wsparciu dla 4 szpitali. Z tych środków sfinansowane będzie doposażenie placówek oraz remonty.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej
przeglądarki.