Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Kibice Odry Opole zapraszają na spotkanie z historią

 Henryk Flame, zdjęcie wykonane po amnestii w 1947

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra” organizuje dziś (09.09) o godzinie 18:00 w swojej siedzibie przy ul. Plebiscytowej 18 spotkanie z dr Tomaszem Greniuchem, który opowie o historii zgrupowania partyzantów Henryka Flamego.

Dla upamiętnienia 75. rocznicy operacji „Lawina” i poległych partyzantów członkowie stowarzyszenia „Jedna Odra” organizują cykl wydarzeń związanych z dziejami żołnierzy dowodzonych przez kpt. Henryka Flamego ps. „Bartek”.

Wprowadzeniem do wydarzeń związanych ze wspomnieniem ofiar operacji „Lawina” ma być dzisiejszy wykład poświęcony historii zgrupowań partyzanckich oddziałów leśnych Narodowych Sił Zbrojnych dowodzonych przez kpt. Bartka.

Poruszony zostanie temat inwigilacji podwładnych kapitana Flamego przez służby bezpieczeństwa PRL. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także, skąd wzięli się na Podbeskidziu żołnierze „Bartka” oraz co było pretekstem do operacji „Lawina”, w wyniku której większość z nich została zamordowana.

Dr Greniuch zajmujący się od wielu lat tematyką represji wobec żołnierzy podziemia odniesie się również do kontekstu kulis podstępnej likwidacji podwładnych Henryka Flamego.

Spotkanie odbędzie się w ośrodku „Kibice Razem”. Start dziś o 18:00. Więcej szczegółów na https://fb.me/e/1rnYBHnr8 

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook