piątek, 26 kwietnia 2024

Kolejarz w finale rozgrywek drugiej ligi żużla

źródło: FB/tskolejarzopole

Żadnych złudzeń nie pozostawili swoim rywalom żużlowcy OK Bedmet Kolajarza Opole. W rewanżowym meczu półfinałowym zwyciężyli z Optibet Lokomotiv Daugavpils różnicą 46 punktów.

ŻUŻEL
2. Liga żużlowa

Już po pierwszej serii startów, zakończonej 14 punktową przewagą gospodarzy, wiadomo było, że większych emocji w tym spotkaniu już nie będzie. W kolejnych wyścigach Kolejarz jedynie powiększał swoją przewagę, zwiększając tym samym poczucie wstydu wśród przyjezdnych. Podopieczni Piotra Mikołajczaka pewnie awansowali do finału rozgrywek, w którym o bezpośredni awans na zaplecze PGE Ekstraligi powalczą z niemieckim Trans MF Landshut Devils.

OK Bedmet Kolejarz Opole 68
9. Mateusz Tonder 4+2 (2*,d,2*,0)
10. Jacob Thorssell 10+2 (2*,3,3,2*,-)
11. Mads Hansen 11+1 (3,3,d,3,2*)
12. Andriej Kudriaszow 12+1 (1,2*,3,3,3)
13. Oskar Polis 13+2 (3,3,2*,3,2*)
14. Mateusz Świdnicki 9 (3,3,3)
15. Bartłomiej Kowalski 9+3 (2*,2*,2*,3)

Bieg po biegu:
1. Hansen, Tonder, Kostygow, Puodżuks (w) 5:1 (5:1)
2. Świdnicki, Kowalski, Gusts, Kołodinski 5:1 (10:2)
3. Polis, Michaiłow, Kudriaszow, Matjuszonok 4:2 (14:4)
4. Świdnicki, Thorssell, Gusts, Ansviesulis 5:1 (19:5)
5. Hansen, Kudriaszow, Puodżuks, Ansviesulis 5:1 (24:6)
6. Polis, Kowalski, Kostygow, Matjuszonok 5:1 (29:7)
7. Thorssell, Michaiłow, Kołodinski, Tonder (d) 3:3 (32:10)
8. Świdnicki, Polis, Puodżuks, Ansviesulis 5:1 (37:11)
9. Thorssell, Tonder, Matjuszonok, Kostygow 5:1 (42:12)
10. Kudriaszow, Michaiłow, Gusts, Hansen (d) 3:3 (45:15)
11. Kudriaszow, Gusts, Kostygow, Tonder 3:3 (48:18)
12. Hansen, Kowalski, Matjuszonok, Kołodinski 5:1 (53:19)
13. Polis, Thorssell, Michaiłow, Puodżuks 5:1 (58:20)
14. Kudriaszow, Hansen, Kołodinski, Gusts 5:1 (63:21)
15. Kowalski, Polis, Michaiłow, Kostygow 5:1 (68:22)

PIŁKA NOŻNA
Fortuna 1. Liga

„Oderka” do Polkowic wybierała się z zamiarem podreperowania niezbyt korzystnego bilansu w meczach wyjazdowych. Trener Piotr Plewnia dokonał w wyjściowym składzie kilku roszad ze względu na kontuzje. Wszystko co najlepsze w pierwszej połowie wydarzyło się zaraz na początku meczu. Najpierw w 8. minucie świetną okazję do wyjścia na prowadzenie nie wykorzystał Jarosław Ratajczak. Strzał obrońcy miejscowych wylądował na słupku bramki Odry. W odpowiedzi opolanie byli bardziej skuteczni. Janus zagrał do Nowaka, a ten nie bez trudu umieścił piłkę w siatce Górnika i w 21. minucie goście wyszli na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy obie drużyny miały jeszcze po jednej sytuacji. Najpierw głową próbował Magdziak, ale na posterunku był Kuchta, a na niespełna 10 minut przed zejściem do szatni z dystansu, bezskutecznie próbował podwyższyć Piech.

Druga połowa to typowy mecz walki w polskim wydaniu. Wiele podań w środkowej strefie z których niewiele wynikało. Gdy wydawało się że 3 punkty pojadą do Opola, tuż przed końcem meczu na kolejny strzał zdecydował się Ratajczak. Precyzyjne uderzenie z zza pola karnego dało Polkowiczanom remis.

Górnik Polkowice – Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Ratajczak 87′- Nowak 21′
Górnik Polkowice: Furtak – Radziemski, Biernat, Magdziak, Ratajczak – Sobków, Pałaszewski (Żołądź 46′), Purzycki (Szuszkiewicz 66′),Wacławczyk (Karmelita 88′), Szmyt (Sypek 66′) Piątkowski (Bancewicz 83′)
Odra Opole: Kuchta – Mikinič (Spychała 62′), Żemło Kostrzycki, Klimek (Petrak 83′) (M) – Trojak, Niziołek (Wróbel 83′), Nowak, Marzec (Pawlik 62′), Janus (kpt), Piech (Żak 69′)
Żółte kartki: Szmyt, Ratajczak – Mikinič, Żemło, Marzec, Trojak

FUTSAL
Statscore Futsal Ekstraklasa

Bardzo udanie nowy sezon rozpoczęli reprezentanci Opolszczyzny w ekstraklasie piłki halowej. Obie drużyny zdobyły po 6 bramek, choć przebieg i dramaturgia obydwu spotkań były zdecydowanie inne. Dreman Opole Komprachcice pomimo straty gola już w drugiej minucie meczu, nie pozwolił już więcej wpisać się piłkarzom z Lęborka na listę strzelców. Brzeżanie również od początku meczu musieli gonić wynik. Ich wymiana ciosów z Red Dragons Pniewy trwała do ostatniej minuty wywołując wśród zgromadzonych widzów dużo emocji. Ostatecznie Gredar zwyciężył 6:5.

Dreman Opole Komprachcice – Team Lębork 6:1 (2:1)
Bramki: Ricardo Fernandes 15’, Andre Silva 19’, 22’, Serhii Fil 23’ Chuva 29’, Tomasz Lutecki 30’ –Yvaldo Gomez 2’

Fit-Morning Gredar Brzeg – Red Dragons Pniewy 6:5 (1:1)
Bramki: Paweł Boczarski (19, 24, 32), Dawid Witek (25), Michał Grochowski (30), Jakub Budych (38) – Mykyta Storozhuk (13, 31, 40), Adrian Skrzypek (31), Patryk Hoły (36).