poniedziałek, 8 marca 2021

Kolejne laptopy dla nauczycieli. Tym razem podstawówek

 źródło: Pixabay

Prawie 5 tys. laptopów trafi do opolskich pedagogów i ułatwi im pracę. Wszystko w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.

Samorząd województwa opolskiego pozyskał ponad 15 mln zł unijnego dofinansowania na zakup laptopów, które trafią w ręce nauczycieli niepublicznych, publicznych i specjalnych szkół podstawowych z naszego regionu. W sumie zakupionych zostanie 4 957 przenośnych komputerów.

Już wiosną, kiedy pojawiły się „wolne” pieniądze unijne, wynikające z wysokiego kursu euro, podjęliśmy decyzję, żeby kupić laptopy nauczycielom liceów i szkół zawodowych. A w listopadzie pojawiła się szansa, żeby chociaż w części zaspokoić potrzeby nauczycieli szkół podstawowych. To wszystko działo się w ekstra szybkim tempie – dzięki bardzo dobrej drużynie pracowników urzędu marszałkowskiego 26 listopada złożyliśmy projekt, 4 grudnia projekt został wybrany do realizacji, a już 12 stycznia podpisano umowę.
Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego

Firma, która wygrała przetarg na dostawę komputerów, zobowiązała się, że trafią one do jednostek prowadzących do 21 dni od podpisania umowy. Stamtąd rozdysponowane będą do poszczególnych szkół i nauczycieli.

Całość projektu opiewa na kwotę 16 468 100 zł, z czego 14 870 851 zł przeznaczone zostanie na zakup laptopów. Pozostałe fundusze będą przeznaczone na webinarium dla nauczycieli i dedykowany e-book, dzięki któremu obsługa otrzymanego pakietu nie będzie problemem.

To pierwszy program, dedykowany nauczycielom szkół podstawowych, ale nie pierwszy w ogóle. W listopadzie ubiegłego roku uruchomione zostały dwa programy pomocy dla nauczycieli szkół średnich. W ramach zadań “Op@lskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” oraz “Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy” do rąk pedagogów trafiło blisko 4 tysiące komputerów, które pomagają w zdalnym nauczaniu.

źródło: UMWO/SI

Gość w kawiarence

Facebook