środa, 22 września 2021

Kolejne samorządy z dofinansowaniem do przewozów autobusowych

 Źródło: Opolski Urząd Wojewódzki

W Reńskiej Wsi podpisano umowy w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Do samorządów trafi koleje 2,1 mln zł na ten cel.

Bierawa, Cisek, Dobrodzień, Domaszowice, Łubniany, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Walce oraz powiat kluczborski i Związek Powiatowo-Gminny “Jedź z nami” ze Strzelec Opolskich – to beneficjenci dodatkowego naboru w ramach programu, który – jak podkreśla Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski – ma w szczególności poprawić dostępność komunikacyjną opolskich wsi.

Więcej o kwotach dla konkretnych miejscowości znajdziecie tutaj.

W puli dla naszego województwa znalazło się 30,5 miliona złotych, a więc środki bez precedensu, jeśli chodzi o historię naszego regionu (…). Chcemy zapełnić tzw. białe plamy komunikacyjne, zwłaszcza w samorządach wiejskich, gdzie utrudniony jest dostęp do obiektów użyteczności publicznej i innych miejsc.
Sławomir Kłosowski – Wojewoda Opolski

Dotychczas podpisano już umowy z 23 samorządami, na kwotę ponad 17 mln zł.  Do rozdysponowania pozostało w tym roku jeszcze ok. 11 mln zł. dlatego już planowany jest kolejny nabór.

Nowe mowy dotyczą funkcjonowania 52 linii komunikacyjnych o łącznej długości ponad 1,2 tys. km.

Źródło: Opolski Urząd Wojewódzki

Gość w kawiarence

Facebook