wtorek, 19 stycznia 2021

Kolejny etap szczepień. Teraz czas na seniorów 80+

 źródło: Pixabay

Już od 15 stycznia osoby powyżej 80 lat będą mogły zarejestrować się na szczepienia. Od 22 stycznia, swój termin będą mogli zarezerwować seniorzy powyżej 70. roku życia. Pozostali mogą zgłosić chęć przyjęcia zastrzyku poprzez krótki formularz online.

Zarejestrować można się na trzy sposoby:

– przez telefon dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989
– online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
– lub w wybranym punkcie szczepień

Rejestracja na szczepienie została maksymalnie uproszczona. Telefonicznie lub online należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie, na podany numer telefonu otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji wystarczy nr PESEL. Poprzez infolinię umówimy na szczepienie także rodziców czy dziadków. W przypadku e-Rejestracji, trzeba posiadać Profil Zaufany. System zaproponuje nam 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego miejsca zamieszkania.

Jak zarejestrować się poprzez infolinię?
Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej. Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy.
Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19

Po rejestracji trzeba będzie poczekać na wybrany termin i udać się do punktu szczepień. Na miejscu każdy chętny przejdzie kwalifikację do szczepienia, a następnie otrzyma zastrzyk z produktem Pfizera lub Moderny. Na kolejną dawkę szczepionki umówimy się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty.

Daty szczepień
źródło: gov.pl/szczepimysie

Zgłoszenia dla osób powyżej 18 roku życia:

1. O północy zostanie uruchomiony prosty formularz w którym należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.
2. Na adres mailowy, który podamy w formularzu, zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
3. Należy wejść na pocztę i potwierdzić formularz.
4. Kiedy ruszy już rejestracja na szczepienia dla naszej grupy wiekowej, otrzymamy wiadomość z informacją, że mamy wystawione e-skierowanie.
5. Dopiero wtedy będzie można się zarejestrować na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Zastrzyki są rozdysponowywane wedle ustalonego harmonogramu szczepień z podziałem na grupy wiekowe i zawodowe.

Lista miejsc, w których będą podawane szczepionki, znajduje się w naszym wcześniejszym artykule.

źródło: gov.pl/web/szczepimysie/ IT

Gość w kawiarence

Facebook