piątek, 15 stycznia 2021

Komendant policji w Krapkowicach odwołany

 źródło: Policja

Decyzję o odwołaniu podjął Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Kaleta. Podinspektor Józef Chudoba pełnił swoją funkcję od 2019 r.

Nieoficjalnie to pokłosie kontrowersyjnej interwencji krapkowickich policjantów, którzy zapukali do drzwi 14-letniego Macieja Rahuta i straszyli konsekwencjami za zapraszanie do udziału w zgromadzeniu. Nastolatek udostępnił w internecie informację o Strajku Kobiet.

Maciej Sonik, starosta krapkowicki, opublikował w sprawie odwołania komendanta swoje oświadczenie.

Wniosek Komendanta Wojewódzkiego na podstawie ustawy o policji zaopiniowałem pozytywnie 4 grudnia mając na względzie reakcję opinii publicznej w związku z ostatnimi działaniami krapkowickiej komendy oraz w trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do Policji w Krapkowicach.

Podkreśliłem przy tym, że przez ostatnie lata poziom bezpieczeństwa w powiecie krapkowickim wzrastał i wcześniejszą współpracę z komendantem oraz działania krapkowickich policjantów oceniam wysoko.

Niemniej liczę, że służba powołana do ochrony obywateli przed przestępcami nadal i coraz skuteczniej będzie realizowała swoje zadania z korzyścią dla mieszkańców powiatu.
Maciej Sonik, starosta krapkowicki

Powód odwołania skomentowała też KWP Opole. W komunikacie zespołu prasowego czytamy, że
decyzja o odwołaniu zapadła w wyniku ogólnej oceny służby komendanta, a nie jak podaje większość mediów – z powodu interwencji przeprowadzonej wobec wspomnianego nastolatka z Krapkowic.

Decyzja o odwołaniu podinsp. Chudoby zapadła wczoraj. Na razie jednostką powiatową w Krapkowicach pokieruje jego zastępca – kom. Krzysztof Grela.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook