czwartek, 23 września 2021

KPR Gwardia Opole wchodzi do gry

 źródło: KPR Gwardia Opole/FB

Mecz Gwardii Opole z Chrobrym Głogów zainauguruje zmagania ligowe w sezonie 2021/22 PGNiG Super Ligi. W szeregach opolan przed sezonem nie doszło do zbyt wielu zmian. Ekipa Rafała Kuptela korzystnie prezentowała się w przedsezonowych meczach, odnosząc aż pięć zwycięstw.

Jak podkreślają klubowi działacze, w okresie transferowym nie dysponowali zbyt dużymi funduszami, więc ich działania tak jak w poprzednich latach skupiły się na stawianiu na młodych, utalentowanych graczy. Do zespołu dołączyli reprezentant Polski kadry juniorów – Jakub Ałaj oraz młody Miłosz Bączek. Obaj reprezentowali dotąd barwy SMS ZPRP Kielce.

Z Opolem pożegnał się jeden z liderów, Szymon Działakiewicz, który wybrał ofertę niemieckiego VfL Gummersbach. Po kilku latach występów z Gwardią pożegnał się także Michał Lemaniak, a ofertę Ostrovii wybrał Dawid Balcerek.
Brak Działakiewicza z pewnością będzie widoczny w poczynaniach drużyny, lecz jak zauważają sternicy Gwardii jej atutem będzie w tym roku zgrany, zbilansowany kolektyw.

Stabilność składu to nasza siła. Chłopaki znają się od lat, teraz dołączają do nich młodzi, m.in. nasi utalentowani wychowankowie. To już nie tylko Fabian Sosna, myślę, że wkrótce w Superlidze zadebiutuje obrotowy Janusz Wandzel czy rozgrywający Łukasz Duda - dyrektor sportowy Gwardii.
Tomasz Wróbel dla sportowefakty.pl

Optymizm przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu zbudowały mecze kontrolne, w których Gwardia pokonała kolejno: SPR Stal Mielec, Górnika Zabrze, KPR Ostrovię, MKS Zagłębie Lubin i MKS Olimpię MEDEX Piekary Śląskie. W przedsezonowych dywagacjach eksperci związani z dyscypliną przewidują dla Gwardii walkę o pierwszą piątkę ligi.

KPR GWARDIA OPOLE 2021/22
Bramkarze: Adam Malcher, Mateusz Lellek, Jakub Ałaj
Skrzydłowi: Daniel Jendryca, Fabian Sosna, Filip Stefani, Patryk Mauer, Michał Scisłowicz, Maciej Fabianowicz, Michał Milewski
Rozgrywający: Przemysław Zadura, Maciej Zarzycki, Paweł Kowalski, Mateusz Morawski, Łukasz Duda, Wiktor Kawka, Miłosz Bączek
Obrotowi: Jan Klimków, Mateusz Jankowski, Łukasz Kucharzyk, Janusz Wandzel

Gość w kawiarence

Facebook