poniedziałek, 8 marca 2021

KPR Gwardia Opole wraca do gry o ligowe punkty

 źródło: KPR Gwardia Opole

69 dni, tyle przyszło czekać kibicom piłki ręcznej w Opolu na powrót zmagań ligowych. W 14. kolejce PGNiG Superligi, KPR Gwardia Opole będzie gościła na parkiecie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Rywale debiut w 2021 roku mają już za sobą. W zaległym spotkaniu 13. kolejki ulegli oni we własnej hali MMTS Kwidzyn 24:25 i w dalszym ciągu zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Nie oznacza to, że Gwardię czeka „spacerek”. Piotrkowianie są zdeterminowani w walce o ligowy byt, a w tym sezonie potrafili wygrać z wyżej od siebie notowanymi drużynami ze Szczecina i Lubina. Korzystnie zaprezentowali się również w inauguracyjnym meczu w Stegu Arenie.

Oczywiście można byłoby teraz załamać ręce i się poddać. Ale to nie mój charakter. Wręcz przeciwnie - porażka z Kwidzynem zmotywowała mnie do jeszcze cięższej pracy. Wierzę w ten zespół, wierzę w to, że przełamiemy się wreszcie i zaczniemy punktować. Do rozegrania jest jeszcze trzynaście meczów. Mam nadzieję, że opuści nas pech i już żaden z zawodników nie złapie kontuzji, która wyeliminuje go z gry.
Michał Jurecki, trener Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Zupełnie inne nastroje panują w ekipie Gwardii.

Czujemy głód przed meczami ligowymi. Ciężko pracowaliśmy przez 7 tygodni i czekamy na ten pierwszy mecz z niecierpliwością. Jesteśmy do niego przygotowani i zrobimy wszystko by trzy punkty przyjechały do Opola.
Rafał Kuptel, trener KPR Gwardii Opole

Kibice, którzy wciąż nie mogą śledzić rywalizacji ligowej z wysokości trybun, będą mogli obejrzeć pierwszy mecz opolskiej drużyny za pośrednictwem telewizji. Transmisja będzie dostępna za pośrednictwem TVP3 Opole, TVP3 Łódź i tvpsport.pl. Początek w sobotę, 20 lutego o godzinie 18:55.

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook