niedziela, 16 stycznia 2022

Kukiz wystartuje do Sejmu z list PiS?

 źródło: PiS/FB

Paweł Kukiz, opolski poseł w ostatnim wywiadzie dla Telewizji Republika przyznał, że nie wyklucza startu z list Prawa i Sprawiedliwości. W czerwcu partia rządząca i ugrupowanie Kukiza podpisali porozumienie programowe.

Na pytanie, czy Kukiz’15 na dłużej zacumuje przy okręcie Prawo i Sprawiedliwość Kukiz odpowiedział:

- "Ja nie mam ciśnienia na Sejm w kolejnej kadencji, ja osobiście, Paweł Kukiz. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie dotrzymywało tej umowy tak, jak dotrzymuje jej do tej pory, będzie się wywiązywało z dotrzymywania tej umowy, i jeśli będzie sytuacja taka, że przed kolejnymi wyborami kolejne nasze postulaty Prawo i Sprawiedliwość wpisze do swojego programu, to wtedy nie wykluczam tego startu z list Prawa i Sprawiedliwości, bo ja nie mam pieniędzy na to - przypominam, 50 mln zostawiłem w kieszeni podatnika, nie pobierając subwencji."
Poseł Paweł Kukiz

Przypomnijmy, że w 2019 roku Kukiz’15 związał się koalicyjnie z Polskim Stronnictwem Ludowym. Wówczas liderzy obu ugrupowań, Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz zdecydowali o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych. Współpraca zakończyła się w listopadzie poprzedniego roku. Bezpośrednią przyczyną wyrzucenia Kukiz’15 z Koalicji Polskiej było odmienne spojrzenie na członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

źródło: Telewizja Republika/SK

Facebook