Plac Sebastiana 7
piątek, 30 września 2022

Lewica chce postawić pomnik A. Wiśniewskiemu

 źródło: Radio DOXA

Działacze Razem Opolskie i Młodych Razem wytykają prezydentowi Opola 220 mln złotych przeznaczone na budowę nowego stadionu.

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego stadionu dla Odry Opole przy ul. Północnej w Opolu. To inwestycja, która cały czas budzi kontrowersje wśród opolan. Najtańszą ofertę w przetargu na budowę przedstawiła firma Mirbud na kwotę ok. 209 mln złotych. Pomysł budowy tego obiektu sportowego ostro krytykuje Lewica.

Te pieniądze można spożytkować zdecydowanie lepiej, wydając na ważniejsze potrzeby mieszkańców: likwidację smogu poprzez wymianę pieców, poprawę komunikacji publicznej, podwyżki dla pracowników instytucji podległych ratuszowi czy poprawę sytuacji mieszkaniowej
Jerzy Przystajko, działacz partii Razem
Na co pozwoliłaby kwota przeznaczona na nowy obiekt sportowy: mamy do wymiany 6 tysięcy kopciuchów, teraz wymieniamy 300 rocznie, za taką kwotę udałoby się je wymienić za jednym zamachem; 5 mln złotych potrzebnych na bieżące utrzymanie nowego stadionu lepiej przeznaczyć na podwyżki dla wspomnianych pracowników.
Kamila Jarońska, działaczka partii Razem
Przez ostatnie 20 lat na obecny stadion wydano milion złotych. Za to przez ostatnie 6 na inwestycje miejskie ponad miliard sto milionów. Z tego 150 mln na wymianę taboru autobusowego. OTBS wybudował 700 mieszkań plus 102 dla seniorów, wyremontowany został Teatr Lalki i Aktora, budujemy i remontujemy drogi i szkoły, przyszedł czas aby wybudować stadion, także potrzebny miastu i mieszkańcom.
Adam Leszczyński, rzecznik ratusza

Przedstawiciele Lewicy Razem dziwią się radzie miasta, która niemal jednogłośnie poparła pomysł prezydenta. Jednak radnym pomników stawiać nie zamierzają. Na tym dla prezydenta miałby widnieć napis Arkadiusz I Rozrzutny.

źródło: Radio Doxa/ Sebastian Pec

Facebook