czwartek, 19 maja 2022

Marcin Ociepa jednak pozostaje wiceministrem MON

 źródło: Mariusz Błaszczak/Twitter

W ubiegłym tygodniu, po wyjściu Porozumienia z koalicji rządzącej, Marcin Ociepa podał się do dymisji ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Mariusz Błaszczak ogłosił jednak, że opolski polityk nadal będzie pełnił tę funkcję.

Po zaskakującej dymisji Jarosława Gowina ze stanowiska wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii nastąpił rozpad w koalicji rządzącej. Pokłosiem tego wydarzenia było wyjście Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy i podanie się do dymisji kilku wiceministrów podległych Gowinowi. Wśród nich był Marcin Ociepa, opolski poseł, który po burzliwym i kontrowersyjnym głosowaniu w Sejmie, ogłosił, że opuszcza szeregi Porozumienia i nadal chce działać w Zjednoczonej Prawicy. Ociepa tłumaczył, że podjął decyzję w zgodzie ze swoim sumieniem, a kroki polityczne stawiane przez szefa Porozumienia już dawno zmierzały w nieakceptowalnym przez niego kierunku.

Zgodnie zatem z przewidywaniami publicystów zapadła decyzja, że Marcin Ociepa utrzyma swoje stanowisko, a jego dymisja nie została przyjęta. Pozytywnie zresztą o decyzjach opolskiego polityka wyrażał się też Mateusz Morawiecki, który gościł w poniedziałek na Opolszczyźnie.

W środę w Opolu odbędzie się konferencja prasowa wiceministra Ociepy, który opowie o swoich dalszych, politycznych planach.

Facebook