czwartek, 19 maja 2022

Marcin Ociepa prezesem stowarzyszenia OdNowa RP

 źródło: facebook.com/ OdNowa

W Warszawie odbył się I Zjazd Krajowy stowarzyszenia OdNowa RP. Prezesem został dotychczasowy lider stowarzyszenia, pochodzący z Opola, wiceszef MON – Marcin Ociepa.

Zjazd rozpoczął się od wystąpień lidera ugrupowania oraz zaproszonych gości.

Polska musi być krajem o dużej i silnej armii. Powinniśmy bardzo mocno skierować naszą uwagę w kierunku sił zbrojnych, szacunku dla munduru żołnierza Wojska Polskiego i dla wszystkich służb mundurowych.
Marcin Ociepa, prezes i lider stowarzyszenia OdNowa RP

Wśród gości specjalnych na niedzielnej konwencji byli między innymi: wicepremier, prezes PiS – Jarosław Kaczyński, wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych – Jacek Sasin oraz wiceprezes PiS, minister obrony narodowej – Mariusz Błaszczak.

Odnowa_zjazd
źródło: facebook.com/ Marcin Ociepa
Muszę pogratulować, bo nie jest łatwo stworzyć na arenie politycznej coś nowego. Widzę tutaj 400 osób w stowarzyszeniu, które będzie wzbogacało Zjednoczoną Prawicę.
Jarosław Kaczyński, wicepremier, prezes PiS

Po części oficjalnej, delegaci przystąpili do wyboru władz krajowych stowarzyszenia: zarządu i komisji rewizyjnej.

Prezesem został Marcin Ociepa. Delegaci wyłonili w wyborach 5 wiceprezesów. Są to: Anna Dąbrowska-Banaszek, Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek i Jakub Banaszek. W skład Zarządu weszli Krzysztof Ciecióra i Piotr Ziubroniewicz. Członkami Komisji Rewizyjnej zostali Krzysztof Boguta, Mateusz Laska i Jacek Marcinkowski.

 

Liderzy OdNowy zaproponowali szereg propozycji programowych. W tym te związane z obronnością: utworzenie agencji do walki z dezinformacją, przeszkolenie wojskowe, strzeleckie w szkołach – centra szkoleń obronnych w województwach oraz odpis 1 proc. podatku na organizacje proobronne.

Przypomnijmy, że stowarzyszenie OdNowa RP zostało założone we wrześniu ubiegłego roku przez wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepę. OdNowa jest jednym z 4 koalicjantów Zjednoczonej Prawicy.

W Sejmie stowarzyszenie jest reprezentowane przez 5 posłów: Marcina Ociepę, Annę Dąbrowską-Banaszek, Grzegorza Piechowiaka, Wojciecha Murdzka i Andrzeja Guta-Mostowego. Do organizacji należą także m.in. prezydent Chełma Jakub Banaszek, wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra i wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski.

Autor: SK

Facebook