środa, 21 kwietnia 2021

Masowe punkty szczepień. Gdzie otrzymamy szczepionkę przeciw COVID-19?

 Źródło: Pixabay

Powstanie takich miejsc zapowiedział już między innymi starosta opolski i strzelecki. Punkt szczepień zorganizuje także Politechnika Opolska.

Masowym punktem szczepień stanie się wkrótce Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Ma być otwarte do 12 godzin dziennie, a medykom pomogą pracownicy starostwa. Zajmą się oni obsługą administracyjną pacjentów.

Wybraliśmy ten obiekt dlatego, że jest on najlepiej logistycznie zorganizowany. Jest parking wokół, blisko dworzec autobusowy i PKP, więc to idealne miejsce. Chcemy szczepić ok. 5-6 tysięcy osób tygodniowo.
Józef Swaczyna, starosta strzelecki

Mieszkańcy powiatów opolskiego i krapkowickiego na szczepienie będą mogli się udać do hali OSiR w Komprachcicach i na kampus Politechniki Opolskiej. W pierwszym miejscu obsługiwani będą mieszkańcy południa powiatu opolskiego. Hala dysponuje sporą powierzchnią i miejscami parkingowymi, dlatego pacjenci będą mogli się zaszczepić z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Do dyspozycji również mamy namiot pneumatyczny obsługiwany przesz strażaków ochotników, który będzie służył jako poczekalnia. Przygotowania będą polegały na adaptacji pomieszczeń obecnej infrastruktury sportowej na potrzeby punktów szczepień.
Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic

Do organizacji szczepień masowych przygotowuje się również Nysa. Władze miasta poinformowały, że do tego celu przygotowywana jest właśnie Hala Nysa, w której dziennie szczepionkę ma przyjąć nawet tysiąc osób.

Już wcześniej ogłoszono, że w Opolu masowy punkt szczepień powstanie w budynku Toropolu. Dziennie ma być tam szczepionych nawet 2 tysiące chętnych.

Masowe punkty szczepień mają działać od 19 kwietnia.

Gość w kawiarence

Facebook