Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Metamorfoza punktu europejskiego w Opolu

 źródło: OCRG

Działający przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki punkt do niedawna nazywał się: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole. Od kilku dni to już EUROPE DIRECT Opole z nowym logiem. 

W tym roku punkt obchodzi 13-lecie funkcjonowania. Przy okazji rozpoczęcia już czwartej edycji realizacji projektu z unijnego grantu, postanowiono skrócić jego nazwę do Europe Direct Opole. Zadaniem tej jednostki jest rozpowszechnianie informacji o Unii Europejskiej i zbieranie informacji zwrotnych na jej temat od mieszkańców regionu.

Zadaniem tego punktu jest przede wszystkim informowanie o Unii Europejskiej, a nie propagowanie. Dlatego najważniejsze jego zadanie to przekazywanie rzetelnych informacji, tak by przeciwdziałać tym niesprawdzonym albo stereotypom. Punkt ma informować o unijnych instytucjach, których jest wiele, o szerokim unijnym prawodawstwie, ingerującym w wiele dziedzin naszego życia i dotykających właściwie każdego, ale też o wymiernych możliwościach finansowych, jakie daje Unia Europejska. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jest jedną z instytucji, które takiego wsparcia udzielają. Ale źródeł pomocy jest znacznie więcej.
Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG

Europe Direct to sieć podlegających Komisji Europejskiej punktów w całej Polsce, które są miejscem pierwszego kontaktu w sprawach Unii Europejskiej. Taki punkt w woj. opolskim istnieje przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Właśnie inauguruje swoją działalność na kolejne 5 lat.

Zwieńczeniem wydarzeń przygotowanych z okazji uruchomienia punktu Europe Direct Opole był mapping na opolskim ratuszu.

Mapping_Europa
Mapping_Europa
Mapping_Europa_na_ratuszu_w_Opolu

źródło: OCRG

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook