czwartek, 19 maja 2022

„Miasto jest nasze!”- zbliżający się, pełen emocji koncert

 fot.opole.pl

Już w sobotę, 21 maja o godzinie 21 w opolskim amfiteatrze, w ramach Dni Opola rozpocznie się koncert Miasto jest nasze / SMOLIK i Goście” organizowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Na scenie pojawią się znani oraz wyjątkowi polscy artyści: Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolsky, Julia Marcel, a także Baasch. Kev Fox. Przedstawią oni w zupełnie nowej odsłonie znane piosenki, w których pierwsze skrzypce gra miasto. Aranżacje utworów przygotuję Andrzej Smolik-kompozytor, muzyk, a także multiinstrumentalista, któremu powierzono rolę dyrektora artystycznego koncertu.

Występujących artystów wspomoże wokalnie Aleksander Orłowski, Krzysztof Pożarowski, Michał Gołąbek oraz sekcja dęta kierowana przez Łukasza Korybalskiego. Nie można zapomnieć o wizualizacjach i scenografii, które nie tylko podkreślą, ale i utworzą wraz z wokalem niebywały całokształt. Tymi kwestiami zajmie się Tomasz Kuczma– artysta wizualny oraz twórcą okładek albumów muzycznych wielu wokalistów, do których zaliczyć można Krzysztofa Zalewskiego, Natalie Przybysz i Mery Spolsky.

Koncert skupia się na istocie muzyki jako zjawiska społeczno- kulturowego, które jest obecne w przestrzeni miejskiej. Zarówno miasto, jak i muzyka wpływa na środowisko w jakim funkcjonujemy, jest źródłem naszych wspomnień, łączy ludzi i doświadcza nas różnymi emocjami. Czasami poczuciem przynależności, niekiedy zaś ciężarem osamotnienia.

Miasto w muzyce traktowane jako przestrzeń, która wzmacnia, buduje, ale również stwarza trudności, niezmiennie inspiruje twórców.Piosenki, których rdzeniem w warstwie lirycznej jest miasto, nie tylko potrafią oddać jego duszę, ale na zawsze pozostać w pamięci odbiorców. Miejskie legendy niejednokrotnie współtworzy muzyka, nadaje miejscom tożsamość, ugruntowuje ich znaczenie.
podaje strona organizatora

Bilety można kupić stacjonarnie w kasach NCPP oraz online na stronie bilety.ncpp.opole.pl

Koszt jednego biletu wynosi 40 zł. Wybierając formę zakupu online można zarezerwować do 10 biletów, a płatność wykonać tylko i wyłącznie za pośrednictwem systemu PayU.

źródło: opole.pl/WS

Facebook