czwartek, 18 kwietnia 2024

Mickiewicz przegrał, ale pokazał charakter

Siatkarze z Kluczborka zakończyli zmagania w Tauron 1. Lidze porażką w wyjazdowym meczu z liderem rozgrywek LUK Politechniką Lublin 3:2. Podopieczni trenera Mariusza Łysiaka w starciu z wyżej notowanym rywalem pokazali charakter i napędzili faworytowi wiele strachu.

Mickiewicz Kluczbork zakończył fazę zasadniczą sezonu Tauron 1. Ligi na ósmej pozycji i w rundzie play-off zmierzyli się z faworytem rozgrywek LUK Politechniką Lublin. W rywalizacji do dwóch zwycięstw o awans do półfinału w pierwszym meczu ulegli z lublińskiej hali 3:1. W kolejnym pojedynku na własnym parkiecie wznieśli się na wyżyny umiejętności wygrywając 3:2.

Decydujące spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki, a kluczborczanie pokazali pod siatką, że przyjechali walczyć o pełną pulę. Do stanu (18:18), dzięki dobrej zagrywce nawiązywali równorzędną walkę z „koziołkami”. Pogubili się w końcówce seta oddając zwycięstwo. W drugiej odsłonie, dzięki serwisom Filipa Frankowskiego szybko zbudowali przewagę, którą udało się powiększyć, w efekcie czego wyrównali stan meczu. W trzeciej partii role się odwróciły. To lublinianie w pierwszej fazie seta kontrolowali przebieg gry i wyszli na meczowe prowadzenie. W partii numer cztery walka rozkręciła się na całego. Przez większą część seta trwała wymiana punkt za punkt, a wojnę nerwów w końcówce rozstrzygnął na swoją korzyść Mickiewicz. Decydujący o awansie tie break zdominowała Politechnika. Przewaga punktowa uspokoiła grę faworytów i pozwoliła bez większych problemów dowieźć do końca prowadzenie.
Siatkarze z Kluczborka z pewnością czują lekki niedosyt, ale mogą być dumni ze swojej postawy na tym etapie zmagań.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:21, 17:25, 25:17, 26:28, 15:7)

LUK: Rusin, Romać, Sobala, Pająk, Stajer, Mehić, Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Durski, Szaniawski, Wachnik, Ziobrowski.

Mickiewicz: Frankowski, Lewandowski, Bułkowski, Toma, Owczarz, Sternik , Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Szmajduch, Mucha, Biegun, Kulik.

Stan rywalizacji: 2:1 (awans LUK Politechnika Lublin)