środa, 6 lipca 2022

Mikołaje przebiegną ulicami Nysy. Już 4 grudnia

400 biegaczy stanie na starcie I Nocnego Mikołajkowego Biegu Nyskiego. Wydarzenie ma promować nie tylko bieganie, ale i magicznie rozświetlone na czas świąt miasto.

5,5 kilometrowa trasa biegu wyznaczona jest przez centrum Nysy i to biegacze jako pierwsi zobaczą rozświetlone świątecznie miasto. Co ciekawe inauguracja ozdób nastąpi właśnie w momencie startu biegu! Limit uczestników już został wyczerpany. 4 grudnia na starcie, w mikołajowych czapkach, stanie łącznie 400 osób. Początek i koniec trasy znajduje się przy Hali Nysa. Jak zaznaczają organizatorzy – 95% dystansu to bieg po nawierzchni asfaltowej, a 5% po kostce brukowej.

Głównym celem wydarzenia, oprócz pokazania rozświetlonej świątecznie Nysy, jest chęć zmobilizowania społeczności do prostej aktywności fizycznej, o której przez czas pandemii nieco zapomnieliśmy. Na mecie każdy uczestnik otrzyma drewniany medal przygotowany przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej w Nysie.

Trasa biegu ulicznego, wiedzie przez ulice: Sudecką, Prusa, Mickiewicza, Prudnicka, Celna, Rynek, Wrocławska, Kolejowa, Wolności, Piastowska, Krzywoustego, Mostowa, Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich, Rodziewiczówny, Sudecka

Trasa_biegu_Nysa

Początek wydarzenia 4 grudnia o 19:00 przy HALI NYSA. 

Portal Opole News objął imprezę swoim patronatem medialnym. Więcej o mikołajowym biegu na stronie organizatora.

Facebook