Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Minister Cieślak rezygnuje ze stanowiska. Ociepa: Nie powinno być żadnych słów usprawiedliwienia dla tego typu zjawiska

 źródło: facebook.com/ Marcin Ociepa

Michał Cieślak, który miał zagrozić zwolnieniem naczelniczce poczty z Pacanowa zrezygnował z funkcji ministra. Sprawę we wczorajszej audycji „Trójkowy Komentarz Dnia” komentował poseł z Opolszczyzny, Marcin Ociepa.

Incydent z Pacanowa (Świętokrzyskie) opisała redakcja portalu wyborcza.pl w Kielcach. Naczelniczkę poczty z Pacanowa miały spotkać surowe konsekwencje po tym, jak w rozmowie z ministrem w KPRM ds. samorządu Michałem Cieślakiem poskarżyła się na drożyznę.

Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Urząd pocztowy nie powinien być miejscem wymiany takim zdań. To żadne usprawiedliwienie dla polityka. Cały czas powtarzam, że nam, politykom, tym bardziej jeśli piastują stanowisko ministra wolno mniej niż obywatelom. To oznacza, że czasami trzeba z pokorą wysłuchać cierpkich słów. Nie powinno być żadnych słów usprawiedliwienia dla tego typu zjawiska. Ja mogę powiedzieć "przepraszam" w imieniu Zjednoczonej Prawicy za każdą sytuację, jeżeli gdzieś popełniliśmy błędy. To właśnie tym mamy odróżniać się od Platformy Obywatelskiej.
Marcin Ociepa, poseł z Opolszczyzny.

Do sprawy odniósł się także lider Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński. Wicepremier podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami Sochaczewa mówił, że oczekuje od Michała Cieślaka, że poda się do dymisji. Dodał, że jeśli tego nie zrobi, to zostanie odwołany. Na reakcję Cieślaka nie trzeba było długo czekać. Późnym wieczorem za pośrednictwem Twittera polityk zamieścił oświadczenie: „Po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”

autor: SK

Facebook