niedziela, 16 stycznia 2022

Minister Zdrowia zachęcał w Opolu do szczepień

 źródło: Radio Doxa

Adam Niedzielski, minister zdrowia, odwiedził stolicę regionu. Ocenił działanie szpitala w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym oraz zachęcał do szczepień najmłodszych.

Województwa śląskie, dolnośląskie i opolskie to tereny, gdzie sytuacja związana z czwartą falą zakażeń przechodzącą przez kraj jest obecnie najtrudniejsza.

Wpływ na to mają dwa czynniki. Po pierwsze, to mała liczba wyszczepień populacji regionu, po drugie mała liczba osób, które przeszły chorobę i nabrały naturalnej odporności.
Adam Niedzielski, minister zdrowia
Na razie panujemy nad sytuacją, ale najtrudniejszy czas raczej dopiero przed nami. Wczoraj (09.12) mieliśmy 1004 zakażenia, dzisiaj (.10.12) ponad 840, ale sądzimy, że trudniejsza sytuacja pojawi się w przyszłym tygodniu.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
Pomóc mogą oczywiście szczepienia, nie pomaga za to zasada “mądry Polak po szkodzie” – Mamy tu w większości pacjentów niezaszczepionych, wszyscy deklarują, że po wyzdrowieniu się zaszczepią, niestety zbyt wielu może tego nie doczekać.
Marek Piskozub, dyrektor szpitala tymczasowego w Opolu

Minister Adam Niedzielski ocenił działanie i organizację szpitala tymczasowego, przed którym odbyła się konferencja prasowa, jako wzorcowe. Szef resortu zdrowia nie przewiduje na razie wprowadzania obostrzeń lokalnie, tam gdzie sytuacja jest najtrudniejsza. Zachęca za to do szczepień dzieci między 5 a 11 rokiem życia, które mają ruszyć od 16 grudnia.

źródło: Radio Doxa

Facebook