środa, 6 lipca 2022

Młody bohater z Kędzierzyna-Koźla

 facebook.com/miastomozliwosci

12- letni Tomek z Kędzierzyna-Koźla w przyszłości o pracę nie musi się już martwić. Strażacy zaproponowali mu posadę w komendzie powiatowej. Ma to związek z wydarzeniami, które miały miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku. 

Pod koniec zeszłego roku, wczesnym rankiem mama Tomasza straciła przytomność. 12- latek zachował zimną krew i poprawnie udzielił pierwszej pomocy przez nawiązanie kontaktu i sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych, a następnie zadzwonił pod numer alarmowy 112. 

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie- Koźlu dokładnie podał wszystkie niezbędne dane dotyczące miejsca oraz okoliczności zdarzenia. W oczekiwaniu na pomoc zajął się także swoją trzyletnią siostrą. 

Za niezwykle przytomne i dojrzałem zachowanie, chłopiec odebrał gratulacje od prezydent Kędzierzyna- Koźla, Sabiny Nowosielskiej i zastępcy komendanta powiatowego PSP bryg. Marka Kocielskiego. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 przyznał mu tytuł „Bohatera dziewiątki” oraz zgłosił do otrzymania medalu „Młody Bohater” przyznawanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło: kedzierzynkozle.pl/SK

Facebook