środa, 22 września 2021

Mural Krzysztofa Krawczyka. Poznaliśmy zwycięski projekt

 źródło: opole.pl

Wizerunek tego wybitnego piosenkarza będzie zdobił jedną ze ścian w centrum miasta. Mural powstanie na przełomie sierpnia i września.

Poznaliśmy zwycięski projekt muralu Krzysztofa Krawczyka. Do konkursu zgłoszono łącznie 25 prac, które oceniało jury złożone z reprezentantów środowiska artystycznego, jednostek kulturalnych czy przedstawicieli Prezydenta Miasta. Honorowe miejsce w składzie oceniającym zajął menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka – Andrzej Kosmala.

Zwycięzcą konkursu został Bruno Neuhamer. Jego projekt zachwycił jurorów oryginalnym i przemyślanym podejściem do tematu konkursu. Malowidło opiera się o amerykański rozdział życia Krzysztofa Krawczyka, jego marzenia i aspiracje.

Zajmujący, spójny, trochę prowokujący, a przy tym sprawny warsztatowo projekt daje gwarancję powstania w Opolu bardzo interesującego muralu, który nikogo nie pozostawi obojętnym i będzie miał szansę stać się kolejną atrakcją naszego miasta.
Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
mural_opole
źródło: opole.pl
Wybrany w drodze konkursu mural zostanie namalowany na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34 A w Opolu.
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Laureat konkursu otrzyma 40 tysięcy złotych w ramach umowy na wykonanie muralu. Oficjalne odsłonięcie dzieła planowane jest w trakcie wrześniowego 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Mural_1
źródło: opole.pl

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na temat projektu muralu na naszym fanpage’u lub na grupie Opole News na Facebooku!

Gość w kawiarence

Facebook