Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Na Politechnice Opolskiej od środy działa punkt rekrutacyjny – jeżeli wybierasz się na studia, ale masz jeszcze jakieś pytania, przyjdź

 źródło: Politechnika Opolska

Od środy (6.07) na Politechnice Opolskiej w „Łączniku” (ul. Mikołajczyka 16) działa punkt rekrutacyjny. Dokumenty będą przyjmowane dopiero od 21 lipca, ale już teraz można podejść do punktu i dopytać o szczegóły związane z rozważanym kierunkiem studiów, albo o inne kwestie formalne.

Na stronie Politechniki Opolskiej opublikowano m.in. opinię studentki Pauliny Czarneckiej, która kończy pierwszy rok studiów. Przez ten rok działała w kole naukowym oraz Samorządzie Studenckim Politechniki Opolskiej i opowiada, jakie motywacje towarzyszyły Jej podczas wyboru studiów i co myśli o uczelni:

Wybrałam automatykę i robotykę ponieważ lubię nauki ścisłe, praca z robotami jest bardzo ciekawa. W przyszłości chciałabym się zająć zastosowaniem robotyki w terapeutyce. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej uczelni. Na początku byłam nawet zaskoczona, że jest tutaj tyle możliwości, do tego fajna atmosfera, dużo nowych znajomości. W ofercie Politechniki Opolskiej jest dużo ciekawych kierunków studiów, każdy znajdzie coś dla siebie
Paulina Czarnecka, studentka automatyki i robotyki na Politechnice Opolskiej

Jak zapewnia prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej, oferta dydaktyczna koreluje z potrzebami rynku pracy i  prawie 90% absolwentów rozpoczyna swoją karierę od razu po skończeniu studiów lub podejmuje działalność gospodarczą. Ponad 70% absolwentów wykonuje pracę, która jest zgodna ze zdobytym wykształceniem na PO.

Punkt Rekrutacyjny Politechniki Opolskiej

Uczelnia podkreśla, że poza jakością kształcenia, ma do zaoferowania stawki stypendiów jedne z wyższych w Polsce a koszty akademików konkurencyjne względem innych ośrodków.

Poza działalnością naukową, można realizować się sportowo. Przytoczony jest przykład członka Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego, Dawida Tomali, złotego medalisty z Tokio w 2021 roku.

Politechnika posiada w swojej ofercie także możliwość zdobycia międzynarodowego  doświadczenia w ramach programu Erasmus+, czy poprzez naukę języka chińskiego.

Źródło: po.opole.pl/Anna Kułynycz
Autor: ŁK

Facebook