poniedziałek, 8 marca 2021

Na to czekaliśmy! Hotele, kina i baseny będą otwarte

 źródło: Mati Mango/Pexels

Już za tydzień nastąpi szersze otwarcie gospodarki. Od 12 lutego będziemy mogli pójść do kina, filharmonii, na basen a nawet pojechać na stok i nocować w hotelu!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym etapie otwierania gospodarki. Choć przyznał, że na razie mamy do czynienia z “kruchą stabilizacją”, to podjęto decyzję o szerszym “odmrożeniu” branż. Od 12 lutego na pewno nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50% obłożenia. 

Mamy jeszcze co prawda telekonferencję z branżą hotelarską i wydamy pełne rozporządzenie w tej sprawie, ale hotele będą dostępne nie tylko dla podróży służbowych. Co do posiłków to będą dostarczane na życzenie do pokojów, natomiast restauracje będą nadal zamknięte.
Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii

Wicepremier Piotr Gliński poinformował, że otwarte będą także kina, teatry, filharmonie czy opery do 50% widowni. Jeśli chodzi o sport to chętni będą mogli korzystać ze stoków narciarskich, boisk, kortów czy basenów. Chodzi o szerokopojęty sport na świeżym powietrzu.

grafika_KPRM
źródło: KPRM
grafika_KPRM
źródło: KPRM
grafika_KPRM
źródło: KPRM
Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny.
Mateusz Morawiecki, premier

Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował także, że społeczeństwo musi wrócić do regularnych badań i kontaktów z lekarzami. Co do edukacji na razie nic się nie zmienia. Jak podkreślił minister, będzie rekomendował, aby od marca zostały otwarte uczelnie medyczne, gdzie kadra i studenci zostali już w większości zaszczepieni.

Restauracje, bary, siłownie i kluby fitness nadal będą zamknięte.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook