Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

Na UO odbyło się Forum Rozwoju Regionalnego

 fot. ŁK

Przedstawiciele rządu, samorządu, przedsiębiorcy i naukowcy spotkali się na Uniwersytecie Opolskim, aby rozmawiać o przyszłości kluczowych obszarów dla naszego regionu.

Organizatorami spotkania były Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości i pod honorowym patronatem wiceministra Marcina Ociepy. Rozmawiano m.in. o kierunkach rozwoju infrastruktury, mieszkalnictwa, roli ekosystemu w transformacji cyfrowej czy branży turystycznej w rzeczywistości postpandemicznej.

Teraz mamy dobry czas na inwestycje, dlatego stawiamy na współpracę z samorządami. Mamy zapotrzebowanie na tereny inwestycyjne, a w kontekście nadchodzącej fali potężnych inwestycji, które mogą mieć miejsce w Polsce, współpraca z samorządami jest nam bardzo potrzebna. Oprócz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, to właśnie samorządy są dysponentem dużych terenów w naszym kraju.
dr Paweł Kurtasz, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”

Na forum pojawili się m.in. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, wiceminister sportu i turystki, Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister obrony narodowej, Marcin Ociepa, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski oraz liczni przedstawiciele samorządów. 

I Forum Rozwoju Regionalnego miało na celu stworzenie przestrzeni do współdziałania i wzmocnieniem współpracy na rzecz rozwoju regionu. W trakcie uroczystej gali 9 firm z Opolszczyzny oraz ze Śląska otrzymało tytuły Ambasadorów Marki Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

źródło: Radio DOXA/ facebook.com – Marcin Ociepa

Gość w kawiarence

Facebook