czwartek, 19 maja 2022

Nadchodzi IX edycja Biegu Nyskiego

 fot. biegnyski.pl

Ruszyły zapisy na IX edycję biegu Nyskiego. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji oraz ciekawe trasy biegowe.

Po przewie spowodowanej pandemią powraca największa na Opolszczyźnie impreza biegowa. Jak podają organizatorzy, tegoroczną edycję zaplanowano na 11 czerwca. Zapisy już trwają i należy się spieszyć, gdyż już blisko 25% miejsc zostało zarezerwowanych. Tegoroczna trasa daje możliwość pobicia rekordu życiowego. Na zawodników czekać będzie 10 kilometrowa asfaltowa trasa o płaskim profilu i szybkim charakterze. Organizatorzy, jak co roku przewidzieli bogaty pakiet startowy zawierający między innymi profesjonalne akcesoria biegowe. Na mecie czekać będą pamiątkowe medale, a każda zawodniczka, która ukończy bieg otrzyma kwiatki.

Zaplanowano również szereg atrakcji towarzyszących. Ponownie powraca Bieg Rodzinny. Odbędzie się on na dystansie 1,5 km i jest otwarty dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych. W dniu biegu powstanie również Miasteczko Lekkoatletyczne w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, z udziałem gwiazd sportu.

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” w Nysie, wraz z Fundacją „W działaniu” oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”. Głównym partnerem organizatorów jest Gmina Nysa i jej spółki komunalne a także Starostwo Powiatowe w Nysie a także Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Zapisy oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej biegu: www.biegnyski.pl 

autor: JH

Facebook