środa, 21 kwietnia 2021

Nasze szkoły mają się dobrze. Tylko dwie nauczają zdalnie

 źródło: Pixabay

Choć w kraju odnotowujemy przyrost zakażeń koronawirusem, to przedszkola i szkoły podstawowe z naszego regionu w większości prowadzą swoje zajęcia bez przeszkód.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od zakończenia ferii regularnie uczęszczają na zajęcia stacjonarne. Placówki działają w ścisłym reżimie sanitarnym, a nauczyciele stopniowo przyjmują szczepionki. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach Kuratorium Oświaty. Na razie nic nie wskazuje na to, aby najmłodsi uczniowie mieli wrócić do edukacji domowej.

W przypadku 2 szkół wdrożono nauczanie zdalne, są to: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gościęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach. W 6 przypadkach odbywa się tzw. nauczanie hybrydowe i są to następujące jednostki: Publiczne Przedszkole nr 2 w Opolu, Publiczne Przedszkole nr 51 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, Przedszkole Publiczne 22 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowiczkach.
Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu

W całym kraju funkcjonuje 97,1% klas I-III szkół podstawowych. To 13 476, które prowadzą zajęcia w trybie stacjonarnym. 71 placówek prowadzi lekcje zdalnie, a 333 szkoły działają w trybie mieszanym. Z kolei odsetek działających przedszkoli to aż 97,9%. To oznacza, że 14 974 prowadzi edukację w trybie stacjonarnym, 84 w trybie zdalnym, a 242 w trybie mieszanym.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook